Diğer
  Ana SayfaFitnessHem aşkını hem kaslarını güçlendir

  Hem aşkını hem kaslarını güçlendir

  -

  Partnerinizle birlikte egzersiz yapmak, hem kaslarınızı hem kalbinizi hem de ilişkinizi güçlendirecek. Unutmayın, beraber eğlenebilen, oynayabilen çiftler sonsuza dek beraber kalır!

  Aytaç Özkardaş Gozzi

  ROMANTİK BİR AKŞAM YEMEĞİ, GYM RANDEVUNUZU BOŞVERİP BERABER SİNEMAYA GİTMEK YA DA TELEVİZYON KARŞISINDA MİSKİN MİSKİN OTURUP BİR PAKET CİPSİ BERABER YEMEK AKIL ÇELİCİ OLABİLİR.

  Ancak aşkınızın, sağlıklı ve fit olma planlarınızı ertelemesine izin vermeyin. Çiftler için hazırladığımız önerilerle hem partnerinizle birlikte eğlenceli vakit geçirebilir, hem de fit olma hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

  Neden onunla birlikte yapmalı?
  Çiftler, farklı kondisyon düzeyinde ya da farklı hedeflere sahip olabilir; ancak bu, birlikte egzersiz yapamayacakları anlamına gelmiyor. Çünkü birlikte egzersiz yapmak için onlarca iyi neden var. İşte size bunlardan bazıları;

  - Advertisement -

  Güvenlik: Yalnız başına kimi sporları yapmak, doğada yalnız koşmak, yüzmek küçük riskleri de beraberinde getirebilir. Bir başkası yanınızda sizi izlerken, duruşunuzu kontrol ederken ve gerektiğinde size destek çıkarken tek başına egzersiz yaptığınızdan daha güvenli olacağınız kesin. Üstelik sizin güvenliğinizi ondan daha fazla kim önemseyebilir ki?

  Kaliteli zaman: Çiftler, genellikle zamanlarının büyük bir çoğunluğunu iş yerlerinde ve diğer sorumluluklarının peşinde birbirlerinden ayrı olarak geçirir; birbirlerine zaman ayırmakta güçlük çekerler. Spor salonuna tek başına gitmek ya da tek başına koşmak yerine, birlikte plan yapabilirseniz, birlikte geçirdiğiniz zamanın hem süresini, hem de kalitesini artırırsınız.

  Birlikte ama nasıl?
  Farklı kondisyon düzeylerine, farklı cinsiyetlere, farklı fitness hedeflerine sahip iki kişi nasıl birlikte egzersiz yapabilir? İşte şimdi nasıl bir program izleyebileceğinizle ilgili birkaç ipucu:

  Her ikiniz de yapmaktan en çok keyif aldığınız egzersizlerin listesini yapın. İki listeyi karşılaştırarak ortak bir egzersiz listesi hazırlayın.

  İkinizin de egzersiz yapmaya uygun olduğunuz gün ve saatleri belirleyerek ortak bir çalışma programı hazırlayın. Böylelikle zorunlu haller dışında, programınızın dışına çıkmamayı garantilersiniz.

  Beraber bir derse yazılın. Her ikiniz için de yeni bir deneyim olması, sizi daha da heyecanlandırabilir. Partner yoga, tenis, dans, yüzme, spinning ya da başka bir aktivite seçebilirsiniz.

  Haberin devamı 2009 Ağustos sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz