Hem sağlıklı, hem pratik, Evde ekmek yapıyoruz!

0

Ekmek belki de bilinen en eski yiyecek… Bereketin sembolü, sofraların vazgeçilmezi ve en temel besin maddesi. Ekmek tüketerek, hem sağlığınızı hem de formunuzu koruyabilirsiniz. Üstelik, SEVERİN Ekmek Makineleri’yle ekmeğinizi evde yapmanız ve sıcacıkken yemeniz mümkün.

Ekmeğin şişmanlattığına dair olan inanç çoktan ortadan kalktı… Artık hangi diyet uzmanına giderseniz gidin, zengin vitamin ve mineral içeriğiyle beslenmenin önemli bir parçasının ekmek olduğunu söylerek sofranızdan eksik etmemenizi tavsiye edecektir. Özellikle tam yani enerji değeri düşük, posası yüksek ekmekler insan sağlığı için oldukça önemli. Uzmanlar, tam ekmeğin şeker hastalığının denetiminde fayda sağladığını, tam ekmekte bulunan buğday kepeği posasının kan lipitlerinin yükselmesini önlediğini ve buğday posası yüksek besinlerle beslenenlerin kalın bağırsak hastalıklarına yakalanma riskinin düştüğünü belirtiyorlar. Bunlar ekmeğin çok bilinen faydalarından. Oysa, ekmeğin bir de pek bilinmeyen faydaları var, örneğin bunlardan birisi ekmek kabuğunun insanın zihinsel ve fiziksel performansına olan faydası ve sakinleştirici etkisi…
Kendi ekmeğinizi kendiniz yapın
Evet, temel vitaminler, mineraller ve proteinler içeren ekmek beslenmemizin önemli bir parçası. Bu önemli besini, evinizde, kendi malzemelerinizle en sağlıklı şekilde yapmanız ve en taze şekilde tüketmeniz sandığınızdan çok daha kolay. Bu amaçla üretilen ekmek makineleri, ekmek yapma işini çok kolay ve pratik bir hale getiriyor. Bu makineleri kullanırken, yapmanız gereken sadece, malzemeleri ve mayayı makinenizin içine atmak ve düğmesine basmak. Karıştırmadan, mayalamaya ve pişirmeye geri kalan her şeyi makine yapıyor… İster cevizli, ister zeytinli, anasonlu ya da üzümlü dilediğiniz şekilde hazırladığınız ekmek önce nefis kokusuyla sonra da tazecik, sıcacık lezzetiyle sizi gerçekten çok mutlu edecek.

Devamı 2006 Şabat sayımızda…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here