Hem spor hem tatil!

Yok öyle sabahtan akşama kadar yatmak…

Kumsalda saatlerce yatmak, havuzda su jimnastiği yapmak, her şey dâhil diye durmadan yemek… Bunlar hiçbir zaman size göre olmadı! Koşmak, yürümek, yüzmek, hatta uçmak istiyorsunuz! Ama neden hâlâ duruyorsunuz, harekete geçin!

Dertler suya düşsün!
Rafting
Antalya/KÖPRÜLÜ KANYON

Köprülü Kanyon, Isparta’nın Sütçüler ilçesinde başlayan ve Antalya’da denize dökülen bir akarsu. Rafting yapmak için biçilmiş kaftan. Azgın nehire kendinizi bıraktığınızda dert ve tasanın ne anlama geldiğini bile unutacaksınız. Doğa güzelliği ve iklimi de, bu bölgeyi çekici kılan unsurlardan. Antalya merkeze sadece 92 kilometre uzaklıkta olduğu için, tatilinizin sadece bir gününü burası için ayırabileceğiniz gibi, burada da konaklayabilirsiniz. Tabii lüks arayışında olmamanızda fayda var… Nehir kenarında alabalık yemeden de sakın dönmeyin!

Gitmeden göz atın: www.kanyonlodge.com
www.rafting.geziantalya.com

hem-spor-hem-tatilSular altında…
Dalış
Antalya/KAŞ

Daracık sokaklar, sıcacık insanlar, yasemin kokusu ve tabii ki masmavi bir deniz… Kaş, Antalya’nın mini mini bir ilçesi ama oraya gidince yapılacak çok fazla şey var. Sessiz sakin bir kasaba havasında olmasına rağmen, her köşede eğlenceli bir aktivite ile karşılaşıyorsunuz. Ama özellikle son yıllarda en çok dalış tutkunlarının ilgisini çekiyor. Çünkü Kaş’ta 30’a yakın dalış bölgesi bulunuyor. Kaş’ta dalış yapmak, batıklar, mağaralar, kanyonlar, resifler, su altı tünellerini ve su altı sanat sergisini keşfetmek anlamına geliyor. Eğer bu yaz azıcık da olsun çılgın bir şeyler yapmalıyım diye düşünüyorsanız, gidin ve ders alın ve hemen sular altındaki dünyaya girin. Dünyanın en rahatlatıcı şeyi olduğuna emin olabilirsiniz. Bunun dışında ne yapılabilir peki Kaş’ta? Bir tekneye atlayıp Limanağzı’na gidilebilir mesela. Kara ulaşımı olmayan, sessiz sedasız bir koyla karşılacaksınız. Gece kaldırımlara taşan barlarında eğlenebilir, sabahları küçük kafelerinde kahvaltı yapabilirsiniz. Hem huzuru hem hareketi vaat ettiği için Kaş’ın mutlu edemeyeceği kimse yok.
Gitmeden göz atın: www.hotelbegonvil.com,
www.kas-travel.com, www.kas-diving.com

ruzgara-karsiRüzgâra karşı
Rüzgâr sörfü
İzmir/ALAÇATI

Son yılların en popüler tatil beldelerinden biri olan Alaçatı, spor severlerin de gözdesi. Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri ve sörf için tek ihtiyacınız olan güzel rüzgârıyla sizi bu yaz davet ediyor. Ama geç kalmadan rezervasyon yaptırın; çünkü yaz aylarında otellerde yer bulmak tahmin ettiğinizden daha zor. Eğer daha önce sörf yapmadığınız için çekiniyorsanız, rahat olun! Alaçatı’da ders alabileceğiniz çok sayıda kulüp var. Günde iki saat ders alarak, beş gün içinde bord’u yönlendirebilecek hale geliyorsunuz. Ayrıca, Alaçatı, Çeşme, Urla, Ilıca gibi birçok tatil cennetine de çok yakın. Günübirlik turlar yapabilirsiniz. Geceleri mutlaka beldenin merkezinde olun. Kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Şık restoranları, salaş kahveleri ve ardı ardına sıralanan hediyelik eşya dükkânlarıyla ışıl ışıl bir görüntü sizi bekliyor olacak.

Gitmeden göz atın: www.tasotel.com,
www.babylon.com.tr
www.suzersundreams.com

Gözde Kaynak
Devamı Formsante Dergisi Haziran 2010 Sayısında…

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here