Hem yiyin hem sürün

10012014 yiyinsurun1

Doğa bize öyle güzel besinler sunuyor ki ister yiyelim ister dışarıdan cildimize uygulayalım, saçlar daha parlak, cilt daha canlı, vücut daha güçlü oluyor. Doğanın bu eşsiz hazinelerinden neden sonuna kadar faydalanmayalım ki?

 

 

 

 

 

Çilek

Yiyin

Bol miktarda demir ve fosforun yanı sıra C, B ve K vitamini açısından da zengin olan çilek vücuda kuvvet veriyor, kötü kolesterolü düşürüyor ve damar tıkanıklığını önlüyor. Aynı zamanda çok iyi bir antioksidan olan çilek bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Diş etlerini güçlendiren çilek, sakinleştirici etkisi ile tansiyonu da düşürüyor ve stresi azaltıyor. 

Sürün

Çilek kuru ciltleri besliyor ve pul pul olmasını önlüyor. Bir avuç taze çileği ezip, yulaf unu ile karıştırın. Bir adet yumurta sarısı ile iki çorba kaşığı yoğurdu çırpıp çileği de bu hamura ekleyin. Krem kıvamına gelen karışımı yüzünüze sürün ve yarım saat bekleyin. Ilık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada iki gün düzenli olarak uygulayın.

 

10012014 yiyinsurun3Avokado

Yiyin

Avokadonun içerdiği doymamış yağ asitleri kanda kolesterolün yükselmesini önlüyor. Avokado bu nedenle kalp damar sağlığı için de doğal bir ilaç olarak kabul ediliyor. Vücuttaki toksik maddeleri yok ederek yaşlanma sürecini yavaşlatan bu mucize meyve, hastalıkları önlemede de büyük rol oynuyor. İçeriğinde bulunan protein, mineral ve vitaminler bu meyveyi çocuklar ve hamileler için de çok önemli hale getiriyor. Avokado ayrıca vücudun karbonhidrat, yağ ve protein dengesini de düzenliyor. Genç ve pürüzsüz bir cilt için avokadoyu meyve veya sebzelerle hazırlayacağınız içecek karışımlarına ya da salatalarınıza katın. 

Sürün

Avokado bazlı bir maske cildinizdeki yaşlanma etkilerini yavaşlatacak, kuruyan cildinize çok iyi gelecek. Püre haline getirilmiş avokadoya bir iki damla zeytinyağı ve limon suyu ekleyin. Yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin. Bu maske yüzünüzdeki pürüzlü tabakayı yok etmekle kalmayıp sağlıklı bir cildin ihtiyacı olan vitaminleri de sağlayacak ve cildinizi besleyecek.

 

 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here