Ana Sayfa Beslenme & Diyet HER DERDE DEVA ÜZÜM SUYU

HER DERDE DEVA ÜZÜM SUYU

aralik-2012-beslenme-raporu-resim-1

Üzüm suyunun faydaları saymakla bitmez. Uzmanlar, vitamin ve mineral bakımından zengin olan üzüm suyunun, kanser ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu etkisi olduğunu belirtiyor. A, B, C vitaminleri ile potasyum ve demir açısından oldukça güçlü olan bu içecekle, vücudun hastalıklara karşı direnci artıyor. İçerdiği antioksidan bileşikler sayesinde kanser hücrelerinin oluşumunun engellendiğini belirten Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, kan sulandırıcı özelliğiyle de kalp krizi riskinin azaldığını vurguluyor. Üzüm suyu içilmesiyle, toksik maddelerin vücuttan atılması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve enfeksiyonlarla mücadele sağlanıyor.

aralik-2012-beslenme-raporu-resim-2 Yeni yıla sağlıklı girin!
Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi hindi, hem lezzetli bir seçenek hem de sağlıklı bir öğün. Yağ oranı en düşük hayvansal protein kaynaklarından biri olan hindi etinde; niasin, selenyum, çinko, B6 ve B12 vitaminleri bulunuyor. Uzmanlar, göğüs kısmı yağsız olan hindiyi, sofranızdan eksik etmemenizi öneriyor.

aralik-2012-beslenme-raporu-resim-3


Ayın güzeli Yer elması
Besleyici bir sebze olan yer elmasında, A ve C vitaminlerinin yanı sıra bol miktarda kalsiyum, demir ve fosfor bulunuyor. Bu sebzeyle vücut direnci ve cinsel güç artarken, içerdiği besin değerleri ile de kansızlık önleniyor. İdrar söktürücü özelliği olan yer elması yediğinizde böbrekleriniz de düzenli çalışacaktır. Doyurucu ve düşük kalorili bu sebze, diyet yapanların ilk tercihleri arasında.

 

 

 

aralik-2012-beslenme-raporu-resim-4
Formsanté Dergisi Aralık 2012 Sayısı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here