Diğer
  Ana SayfaSağlıkHer iklimde güzel

  Her iklimde güzel

  -

  Yağmurlu, rüzgarlı ya da güneşli… Cildimiz ve saçlarımız her türlü iklime tepki veriyor, dengesini yitirmeye başlıyor. Biz de buna karşı ‘koruyucu bir program’ hazırladık. Programı ilk uygulayan Nefise Karatay da her türlü iklim koşulunda güzel olunabileceğinin bir kanıtı…

  Yağmurda Dans

  Malum, önümüz sonbahar. Dolayısıyla, yağmurlu günler bizi bekliyor. Yağmur, her zaman bereket anlamına gelmiyor. Özellikle büyük şehirlerde, cildimiz, her yağmur damlasıyla birlikte, kurşun, kadmiyum, is ve cıva gibi güzelliğimize gölge düşürecek etkenlere maruz kalıyor. Bu sorununuzdan kurtulmak için yapmanız gereken şey; koruyucu ürünlerden yararlanmak olmalı. Örneğin, Estee Lauder 'Day Wear' ya da Origins 'A Perfect World' Ayrıca, doğada hasar gören saçlarınızın çiseleyen yağmurun altında bile formunu korumak istiyorsanız Kerastase "Elasto Curl" sizin için ideal.

  Çamurla daha güzel

  Şifalı sular, mineraller açısından zengin toprakla birleşince ortaya cilt için faydalı olan şifalı çamur çıkıyor. Ayrıca çamur maskelerini evde uygulamak da mümkün. Dead Sea Spa Magik, Sothys, Thalgo ve Pyhtomer gibi kozmetik firmaları Lut Gölü'nden çıkarılan ve özel yöntemlerle kurutulan çamuru ayağınıza getiriyor. Toz halinde bulunan bu maskeleri sıcak suyla kıvamlandırmak ve cildinize uygulamak mümkün. Nefise Karatay da çamur maskelerine meraklı olduğunu ve dönem dönem kullandığını belirtiyor. Biz de ona, Sothys&'in Lut Gölü çamurundan elde ettiği özel bir maskeyi uyguladık. Zaten Nefise de zaman zaman cildi için özel çamur maskeleri alıp kullandığını söylüyor.

  Şifalı su ve toprak

  Ülkemiz şifalı çamur açısından oldukça zengin. Gökçeada, Marmaris-Dalyan, Afyon-Sandıklı ve Erzurum-Köprüköy şifalı çamurlarıyla ünlü merkezler. Yurtdışında da Lut Gölü, şifalı çamurun başlıca adresi olarak biliniyor ve her yıl binlerce turist buraya akın ediyor.

  Doğu'dan esen sert rüzgar

  Sert rüzgarlar, sonbaharın habercisi. Ardından dondurucu soğuklar kapıya dayanıyor. Üstelik, yüzümüzü yalayan rüzgar, soğuğu daha çok hissetmemize neden oluyor, koruyucu nem tabakasının ortadan kalkmasına, cildin kurumasına ve hasar görmesine yol açıyor. Kozmetik dünyası bu sorununuza karşı da yardım elini uzatıyor. Soruna özel üretilen kozmetik ürünleri sayesinde, rüzgar hangi bölgeden eserse essin, epitel tabakanın dengesi düzenleniyor ve cildin nemi sağlanmış oluyor. Cilt için geçerli olan sorunlar, saçlarınız üzerinde de olumsuz etki yaratıyor. Saçlarınız için de özel bakım kürleri uygulamalısınız.
  Daha sağlıklı saçlar için Goldwelle Definiton Shine & Vitality Energising Essence'i, Bonacure Phytobiogin Serum ve şampuanı, Hayashi System 911 Emergency serisini kullanabilirsiniz.

  - Advertisement -

  Cildiniz güneşten kuruduysa…

  Cildimiz nemsiz ortamlardan nasibini alıyor ve kurumaya başlıyor. Ancak cildimizin kurumasının tek sorumlusunun kavurucu yaz sıcakları olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bürolar ya da yolculuk ettiğimiz uçaklardaki hava koşulları da cildimizin baş düşmanları arasında. Çünkü, bu ortamlarda hava, Sahra Çölü'nden
  10 misli daha kuru bir özellik taşıyor. Taze bir görünüm için ara sıra yüz spreyi kullanmanızda yarar var. Bu tür ürünler cildinizin nemlenmesini sağlıyor ve mineral ihtiyacını karşılıyor. Phia Doğal Maden Suyu Spreyi bu ürünlerden biri. Pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için gül yağından da yararlanabilirsiniz. Bunun için;
  2 damla gül yağı ile 2 yemek kaşığını iyice karıştırdıktan sonra el ayalarınıza yedirin.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz