Diğer
  Ana SayfaGenelHero Baby'den Covid-19 sürecinde anne-bebek aktivitesi

  Hero Baby’den Covid-19 sürecinde anne-bebek aktivitesi

  -

  Covid-19 dönemiyle beraber sağlıklı yaşama doğru ilgi daha da arttı. Bu dönemde siz nasıl aktiviteler gerçekleştiriyorsunuz?

  Uzun süreden beri beden, ruh ve zihin dengesini bir yaşam tarzı haline getirerek adlandırdığımız sağlıklı yaşam trendine karşı olan ilgi gün be gün artış gösteriyor.
  Bu alanda sağlıklı yaşam tutkunlarının önem verdiği bir konu ise doğru ürün tercihi…

  Yaşam tarzınıza uygun yaptığınız doğru ürün tercihi fiziksel ve zihinsel olarak etkisini pozitif yönde gösteriyor. Ancak COVID-19 gündemiyle birlikte bu ivmelenme çok ciddi bir şekilde artışa geçti. Evlere kapandığımız bu dönemde yiyeceklerimze ve yaşam tarzımıza daha da dikkat eder hale geldik.

  Hero Baby olarak bu süreçte annelerle olan bağımızı canlı tutacak aktiviteler gerçekleştirerek annelerin evde bir nebze de olsa hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz.

  Dijital tüketimin arttığı bu dönemde özellikle sosyal medya hesaplarımızı daha da aktif bir şekilde kullanıyoruz. Annelere sosyal medya kanallarımız üzerinden bebekleriyle birlikte yapabilecekleri pek çok farklı aktiviteyle buluşturup verimli zaman geçirmelerini önemsiyoruz. Yoga önerilerinden bebeklerinin severek tüketeceği tariflere, eğlenceli oyunlardan şarkılara kadar yani evde kaldıkları süre boyunca kaliteli vakit geçirebilecekleri pek çok içeriği takip etme imkanı sunuyoruz.

  - Advertisement -

  Televizyon kampanyamızın da ana mesajını oluşturduğu şekilde, bugün yaşadığımız anlarımız, gelecekte birer anı olacak. Birlikte olduğumuz bu günlerin, ileride dönüp baktığımızda daha da değerlenecek hatıralar olarak yanımıza kar kalacağına inanıyorum.

  Anneler bu süreçte bebekleri için hangi ürünleri tercih ediyorlar?

  Annelerin bu süreçte en önemli iki önceliği var, hijyen ve besleyicilik. Bebekleri için alacakları gıda ürünlerinin bu iki şartı sağlaması asgari düzeyde en kritik unsurlar arasında… Bu özellikleri sağlamayan ürünler alışveriş listelerinden hiç beklemeden anında siliniyor. Bebekleri ve anneleri odak noktasına almış bir marka olarak bu listede kalmaya devam etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

  Tarladan, bahçeden sofraya kadar ince eleyip sık dokuğumuz, beş yüzden fazla analizle kalitesinden ve bebek beslenmesine uygunluğundan emin olduğumuz meyve, sebze ve tahıllarımızı, elde değmeden paketleyerek bebeklerin beğenisine sunuyoruz. Böylelikle anneler de akıllarında herhangi bir soru işareti olmadan ürünlerimizi almaya devam ediyor.

  Bu süreç bize yaptığımız yatırımların ne kadar da kıymetli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu diyebilirim.

  Tüketici alışkanlıkları daha sağlıklı olması açısından mı ambalajlı ürünleri tercih ediyor?

  Bu süreçte açık ürünler, temas ya da bulaşı olma durumuna karşı daha korumasız kalma ihtimaline sahip. Her ne kadar bu dönemde açık gıdadaki risk belli olmasa da, bebek gıdası gibi hassasiyet gerektiren ürünlerde sıkı kontrollerden geçirilerek el değmeden paketlenen ürünler özellikle bu dönemde daha güvenilir. Daha öncesinde paketli gıdalara karşı mesafeli olan annelerde de bu satınalma alışkanlığı değişiminin gerçekleştiğini gözlemliyoruz.

  Sizce annelerin daha fit bir hayatı benimsemesi bebeklerinin beslenmesinde etkili oluyor mu?

  Günümüzde bilgiye çok daha kolay ulaşılabiliyor. Gerek sosyal medya gerekse diğer mecralardan artık her merak ettiğimizi kolayca öğrenebiliyoruz. Dolayısıyla herkes daha fazla araştırıyor ve her bilgiyi daha kolay süzebiliyor. Bu araştırmalar sonucunda daha fit bir hayatı benimseyen anneler de çok araştırıyor ve kendileri için en iyi olduğunu düşündüğü beslenme tarzını benimsemiş durumda…

  Ancak bebek beslenmesi yetişkin beslenmesinden çok farklı ve bebekler büyüme evrelerinde bir yetişkine ile karşılaştırıldığında beden kütle indeksine göre birkaç kat daha fazla vitamin ve minerale ihtiyaç duyuyor.

  Bebek beslenmesinde besleyicilik ve beslenmenin çeşitlendirilmesi çok önemli… Onlar için özel yetiştirilen meyve, sebze ve tahıllar bu dönemde kritik bir rol oynuyor. Anneler de bunun bilincinde ve bebekleri için herzaman en iyisine karar verir.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz