Diğer
  Ana SayfaİlişkiHipnoz işe yarayabilir!

  Hipnoz işe yarayabilir!

  -

  Hipnoz tüm dünyada modern tıp tarafından yaygın olarak başvurulan yöntemlerden biri. Ülkemizde de psikiyatri, cerrahi ve diş hekimliği gibi branşlarda uygulanıyor. Hipnozun imdadımıza yetiştiği bir başka konu da; cinsel sorunlar! Evet, hipnoz vajnismustan cinsel istek yetersizliğine, erken boşalmadan ereksiyon sorununa kadar pek çok sorunda yarar sağlayabiliyor! 1274711482-0

  Funda Çatar

  “Eşinle birlikte olduğunu hayal et; eğlenceli güzel bir aşk tecrübesi yaşayacaksın… Her şeyi hissedebilirsin… Tüm sesleri… Kokuları… Her hareketi, her manzarayı görmeye özen göster… Her şeyin üstünde bir güzellik hissediyorsun… Mutlusun… Huzurlusun… Uyarılmışsın… Arzulusun… Vücudunun her hücresinin canlılığını hisset… Vücudunda cinsel enerji patlıyor… Eşinin vücudunu beğendiğini kendi kendine onayla… Eşine bakarken o kadar güzel şeyler hissediyorsun ki… Eşinin cildi çok güzel, çok yumuşak… Vücudunun her parçasında hissettiğin güzelliklere dikkat et… Hissettiklerini daha da artırabilirsin… Kendi kendine, gelecek defa eşinle birlikte olacağını anlat, bu güzel hislerin aynısını yaşayacaksın… Kendinden çok emin olacak ve ilişki sırasında gevşeyeceksin… Bu ilişki diğerlerinden çok daha güzel olacak…”

  “Eşini hayal et… Sana doğru geliyor ve yanına oturuyor… Herkesten daha yakışıklı, sevecen ve ilgili… Çok uyarıldığını hisset, cinsel birliktelik için çok ilgilisin… Uyarıma konsantre ol… Kendine gelecek defa aşk yapacağını söyle… Vücudun canlı, hareketli… Cinsel uyarılması var… Hissettiklerine odaklan… Gelecek defa eşinle aşk yapacaksın… Kendini daha arzulu hissedeceksin…”

  1274711482-1

  - Advertisement -

  Hipnoz seansından iki örnek sunduk size. Hipnozu çoğumuz sahne gösterisi olarak algılıyor, bazı film sahnelerinden aklımızda kalan görüntülerle hatırlıyor; hipnoz edilmiş insanları hayretler içinde izliyoruz. Hipnoz sanılanın aksine aslında uzun yıllardır tüm dünyada modern tıpta da kullanılıyor. Hipnozu ülkemizde de bir süredir psikiyatristler, cerrahlar ve diş hekimleri gibi pek çok branştaki doktorlar pratiklerine aldılar bile. Hipnozdan yararlanılmasının en önemli nedenlerinden biri ise, hastanın telkin alma ve kabul etme yetisinin artması. Uzmanlar bunun sonucunda kısa sürede başarılı sonuçlar elde edilebildiğini ileri sürüyor. Hipnoza başvurulmasının bir başka nedeni de özellikle ruhsal hastalıklarda sorunun altında yatan faktörleri belirlemek. Çünkü bilinçaltına atılan bir olay, hipnoz seansı sırasında birden akla gelebiliyor. Bu da özellikle psikiyatrik sorunların çözümünde büyük önem taşıyor.

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz