Diğer
  Ana SayfaBeslenme & DiyetHistik beslenme ve online holistik diyet nedir, nasıl yapılır?

  Histik beslenme ve online holistik diyet nedir, nasıl yapılır?

  -

  Dün de yarın demiştin… Artık harekete geçme zamanı. Ömrünüze ömür katmak için Holistik beslen, ve sağlıklı bir bedene sahip ol. Bir çok kişi henüz Holistik kelimesinin ne olduğu hakkında bir fikre sahip değil. Her beden gökkuşağının başka rengidir. Peki, Histik Beslenme nedir? Online Holistik Diyet nedir? Nasıl yapılır? Anjel Sürmeli anlatıyor.

  HOLİSTİK BESLENME NEDİR?

  Holistik Beslenme, bütüncül demektir. Holistik Beslenme, kişiyi ruh, beden ve zihin olarak görür. Kulaktan dolma, komşu ve arkadaşa yazılmış diyet listeleri tavsiyesi ile sağlıklsız hale gelmiş her ayrı bedene özel besin ve spor listeleri hazırlar.

  Holistik beslenme kişinin uyku düzeni, beslenmesi, egzersizleri vb gibi tüm sağlığı ve beslenme biçimi ile 360 derece ilgilenilir. Sağlıklı bir beden için bu üç parçayı ayrı olarak düşünemeyiz. Beden sağlığımız için; ruhumuzu, bedenimizi ve zihnimizi hep birlikte toksinlerden arındırmak ve evrenin sana sunduklarıyla beslenmeyi seçmek gerekmektedir.

  Çağımızda Metropol hayatının koşturmacasında yanlış beslenip, sağlıksız yaşayan insanlar maalesef yoğun tempo yüzünden beden sağlıkları için konunun uzmanlarının merkezlerine bile gidemez durumdadır. Bu nedenle birçok Holistik yeme bozukluğu Koçu’nun yaptığı gibi, F. Anjel Sürmeli de online diyet ile danışanlarına hizmet vermektedir.

  ONLİNE HOLİSTİK DİYET NEDİR?

  Yurt dışında pek çok ülke de yaygın olarak kullanılan Online Diyet sistemi son 10 yılda ülkemizde de sık kullanılır hale geldi.

  - Advertisement -

  Diyetisyen camiasının geleneksel alışkanlıklarla önce karşı çıktığı fakat teknolojinin ilerleyişinin önünde duramayıp uyum sağladığı bir beslenme planı hazırlama yöntemidir. Böylelikle evinden çıkamayan Ayşe Teyzemiz de zayıflayabiliyor, Fransa’daki bir gurbetçi de kendi ana dilini bilen bir diyetisyenden diyetini alabiliyor.

  Tabi ki en güzeli yüz yüze görüşmek yine ama imkanı, vakti olmayanlar içinde güzel bir fırsat.

  Online Diyet: Kısaca “İnternet üzerinden Diyetisyen hizmeti almaktır.” Yüz yüze diyetisyen görüşmesinden farkı; görüşmelerin telefonda sesli veya görüntülü, mail ortamında veya mesajlaşma uygulamaları üzerinden gerçekleşmesidir.

  Yoğun iş temposu, çocuk, trafik, okul ya da zamanı kısıtlayan pek çok etkenden dolayı diyetisyene gitmeye vakti olmayan kişilerin ya da birlikte çalışmak istediği diyetisyen ile farklı şehir veya ülkede yaşayanların neredeyse imdadına yetişti.

  KİMLER ONLİNE HOLİSTİK DİYET YAPABİLİR?

  • İş ve seyahatlerinden dolayı diyetisyen randevularına gidemeyenler
  • Diyet yaparken sürekli motivasyona ve kontrole ihtiyaç duyanlar
  • Başkalarının yanında tartılmaktan hoşlanmadığı için kendi kendilerini kontrol ederek diyet yapmak isteyenler
  • Yaşadıkları şehirlerde diyetisyene ulaşma imkanı olmayanlar
  • Öğrenciler

  ONLİNE DİYETİN AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Zaman kazanmanızı sağlar. Online Holistik Koçunuza hızlı bir şekilde ulaşırsınız.
  • Motivasyon desteği sağlar. Holistik Koçunuz da size bir telefon kadar yakın olduğu için sizi takip ve motive eder.
  • Yurt dışı ve yurt içinde yaşayan yüz yüze kontrollere gidemeyen insanlara kolaylık sağlar.
  • Gün içinde tükettiğiniz besinleri fotoğraflayarak veya yazarak Holistik Koçunuza danışmanıza olanak sağlar.
  • Özel bir davete mi gidiyorsunuz? Durumu bildirin, diyeti bozmayın.

  ONLİNE DİYETTE DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER NELERDİR?

  • Destek aldığınız kişinin gerçekten alanında uzman olduğundan, sizi tam anlamıyla dinlediğinden, anladığından ve sağlıklı olarak yönlendirdiğinden emin olun.
  • Hizmet aldığınız sistemin içeriğini iyi inceleyin.
  • Yüz yüze yapılan takip sisteminde yaşadığınız artı ve eksilerlerle karşılaştırıp bunu mutlaka diyetisyeniniz ile paylaşyın.
  • Görüşme sıklığı ve yöntemi konusunda birlikte karar verin.
  • Hedefleriniz de ve yaşam tarzınızla ilgili gerçekçi olun.

  F. ANJEL SÜRMELİ KİMDİR?

  Eski bir profesyonel yüzücü olan F. Anjel Sürmeli annesinin isteği ile işletme okumuş olsa da, sporu ve beden sağlığı konusunda kendisini geliştirmeyi hiç bırakmamış. İsviçre ve Türkiye’de Holistik Beslenme ve Yeme Bozukluğu ile ilgili eğitimlerle kendini geliştirmiş ve şu anda bir çok danışana konusunda hizmet vermektedir.  1 Yorum

  1. Fevziye hocam sizin bu işte kızıma uygun olduğunuzu düşünüyorum, çünkü benim kızda yüzücü sizin gibi hafta içinde 4 hafta sonu Sabah akşam antrenman yapıyor yaklaşık her antrenman 5bin yüzüyor bir saat te kara antrenmanı yapıyor

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....