Diğer
  Ana SayfaFitnessHızla göbek eriten 7 süper egzersiz

  Hızla göbek eriten 7 süper egzersiz

  -

  Yaz geldi diye egzersizlere ara vermek yok. Göbek eriten 7 favori pilates egzersizim ile form tutabilirsiniz. Günde sadece 10 dakikanızı ayırmanız yeterli. Hadi o zaman iş başına…

  EBRU ŞALLIDA’DAN GÖBEK ERİTEN EGZERSİZLER

  Dizleri 90 derecelik açıyla bükün, eller ensede, dirsekler açık… Karnı iyice içeri çekin, kaburgayı kapatın.
  Bu pozisyonda nefes verirken omuzlarınızı yerden sıyırarak dizlerinizi başınıza doğru yaklaştırın. 15 kez açılıp kapanarak tekrarlayın.

  agustos-2012-egzersiz-resim-2

  Beli incelten bu egzersiz için sırtüstü uzanın, bacaklar masa pozisyonunda dizlerden bükün, eller boynun arkasında, dirsekler açık, çene göğüsten uzakta… Her nefes verişte bir bacağı uzatırken diğer bacağın dizini çapraz dirseğinize yaklaştırıp, üst bedeni hafifçe o yöne doğru döndürün.
  Her iki yöne 6’şar kez tekrarlayın.
  agustos-2012-egzersiz-resim-3

  Bu egzersiz özellikle göbekteki yağları yakmaya yarıyor. Ellerinizle başınızı destekleyin. Dirsekler sonuna kadar açık. Bacaklarınızı uzatın. Nefes alın, verirken baş ve dizleri birbirine yaklaştırın. Nefes alırken bacaklar açık, verirken kapalı… Hareketi 15 kez tekrarlayın.
  agustos-2012-egzersiz-resim-4

  - Advertisement -

  Sırtüstü yatar pozisyonda karnınıza doğru bakın ve bacakları dizlerden bükerek masa pozisyonu alın. Nefes alın, verirken karnı içeride tutarak sırtın üst kısmını yerden kaldırırken bir elinizle dizin iç kısmın, diğeriyle dış tarafını tutun ve diğer bacağı göz hizasında uzatın. Her nefes verişte bacak değiştirin. Her iki bacakla 5, toplam 10 kez tekrarlayın.
  agustos-2012-egzersiz-resim-5

  Bacaklar aşağıda düz, karın içeride, kaburga kapalı, gözler yukarı bakıyor, eller yanlarda… Bacaklar aşağıdayken nefes alın. Bir bacağı düz bir şekilde yukarı kaldırırken nefes verin. Bacak değiştirerek, nefesinizle birlikte her iki yöne 15 kez tekrarlayın.
  agustos-2012-egzersiz-resim-6

  Bu egzersiz, tüm karın kaslarını çalıştırıyor, beli inceltiyor. Oturma kemikleri üzerine oturun. Sırt düz, kollar birbirine paralel ileride, dizlerinize bakın. Bu pozisyonda nefes alın. Nefesinizi verirken, kolları yanlara açarak geriye dönün. İlk pozisyona dönüp, diğer yöne tekrarlayın. 15 kez uygulayın.
  agustos-2012-egzersiz-resim-7

  Sırtüstü uzanın, bacakları düz bir şekilde yukarı uzatın, kollar yanlarda, karna doğru bakın… 5 kez nefes alıp, 5 kez nefes verirken kollarınızla yere doğru kısa itişler yapın. Ellerinizi suya vuruyormuşçasına nefes eşliğinde sallayın. Eğer zorlanıyorsanız dizlerinizi 90 derecelik açıyla bükerek de egzersizi uygulayabilirsiniz. 10 kez tekrarlayın.
  agustos-2012-egzersiz-resim-8
  Ebru Şallı TAN
  Fotoğraflar: Murat SARGIN
  Makyaj: Dior Senior Make Up Artist Levent SÖNMEZ
  Saç: Ali GÜR Profilo Şubesi, Ümit DEMİRTAŞ

  GÖBEK ERİTEN FARKLI EGZERSİZ VE DİYETLER

  Göbek eritme, yağ yakma, karın kası yapma ile ilgili bu içeriklerimize de bakabilirsiniz:

  2 HAFTADA KARIN KASI  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz