Diğer
  Ana SayfaFitnessHızlı yağ yakma programı ile saatte 900 kalori

  Hızlı yağ yakma programı ile saatte 900 kalori

  -

  hizli-yag-yakma‘The Burn’ Amerika’da son günlerde çok moda bir fitness çalışması. Orda bu çılgınlık almış giderken biz daha yeni tanışıyoruz. Coliseum’da başlayan bu hızlı yağ yakma programına katılmadan önce yazımızı okuyun.

  Sporu bir yaşam biçimi olarak benimsemek gerekiyor. Yoksa vakit ve para boşa gidiyor. İşin başı ise disiplin. Bu sporu yaparken tam da kelimenin anlamı gibi yanacaksınız. Siz değil tabii yağlarınız!

  The Burn, aerobik hareketlerinden oluşuyor.Açı farklılıkları, dinamiklerin yanında statik hareketler dersi diğerlerinden farklı kılıyor. Çalışan bölgedeki yanmayı hemen hissediyorsunuz. Tekrarlar çok olduğundan yeni başlayanlar için adaptasyon süreci gerekiyor.

  Ders boyunca 800-900 kalori yakılıyor. Derse katılanlar, taktıkları polar saat vegöğüs bandı sayesinde kalp atım hızlarını ve yaktıkları kaloriyi görebiliyorlar. The Burn, eklem problemi olanlar, hamileler, tansiyon ve kalp hastaları için sakıncalı. İşte bazı hareketler;

  Push Up: Arka kol kas grubunu çalıştırıyor, sıkılaşmayı sağlıyor. Kol dirseklerden bükülü, sıkı ve gergin. Tabanlar yere iyice basıyor ve vücut yere paralel

  Step Tach: Amaç, hareketler arası nabzı normale döndürüp, kasları rahatlatmak.Kalça da sıkılaşıyor. Dizler kırık ve 90 derece açıda. Ağırlık merkezi dizler ve kalçalar.

  - Advertisement -

  Lung: Bacak kas grupları çalışıyor. Sağ ve sol bacak önde 15 tekrar yapılıyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz