Diğer
  Ana SayfaGüzellikHollywood Smile nedir, türleri nelerdir? Nasıl uygulanır?

  Hollywood Smile nedir, türleri nelerdir? Nasıl uygulanır?

  -

  Ağız bakımı denildiğinde akla ilk gelen genellikle diş ağrısı, diş kayıpları ya da ağız kokusu gibi sorunlar ile bunlara yönelik çözümler olmasına rağmen estetik diş hekimliğinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak gülüş estetiği uygulamalarına başvuran kişilerin sayısında hızlı bir artış olduğu görülmektedir. Bu yazıda Hollywood Smile nedir, türleri nelerdir? Nasıl uygulanır? sorusunun yanıtına bakıyoruz.

  Hollywood Smile Nasıl Uygulanır?

  Dr. Yasin Akgül, “Hollywood Smile çeşitli nedenlere bağlı olarak estetik görünümünü yitiren dişlerin ve diş etlerinin, yüz şekline ve gereksinimlere göre en görünüme kavuşması hedefiyle hasta özelinde planlanarak uygulanan işlemler prosedürüdür.” diyor.

  Akgül sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Hollywood Smile uygulamasının temeli, hastanın ihtiyaçlarını ve beklentilerini en doğru şekilde anlamak ve tespit etmektir. Önce hastanın ağzından ölçü alınır, modeller çıkarılır ve kişiye özel planlamalar gerçekleştirilir. Teknolojiden yararlanılarak hastayla uygulamalar sonucu sahip olacağı görüntü paylaşılarak fikirleri alınır. Ortodontik tedavi ihtiyacı olan hastalarda ilk olarak varsa diş etlerindeki seviye bozukluğu giderilir. Diş eksikliği varsa implant tedavisi uygulanır. Cerrahi prosedürlerin iyileşmesinden sonra diş beyazlatma yapılır. Dişlerdeki görsel ve biçimsel bozuklukların giderilmesi için estetik kompozit dolgu, zirkonyum kaplama ya da porselen lamine ve kaplama kullanılabilir.”

  Hollywood Smile prosedürü kapsamında zirkonyum ya da porselen uygulamalar yapılacağı zaman prova yapılır. Prova sırasında hastanın fikri alınır, gerekli görülürse değişiklik yapılır. Dudak şekli ve konturu göz önünde bulundurularak tasarımın son halini alması sağlanır.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz