Diğer
  Ana SayfaGüzellikİçen de, yüzüne süren de, gargara yapan da var Ürin şifa kaynağı...

  İçen de, yüzüne süren de, gargara yapan da var Ürin şifa kaynağı olabilir mi?

  -

  Eski öğretilerde yeri olan idrarı şifa amaçlı olarak kullanmanın, günümüzün tamamlayıcı tıp taraftarlarınca oldukça rağbet gördüğünü duyunca çok şaşırdık.Bilimadamları ise ürin terapisini son derece tehlikeli buluyor. Ürini belli başlı sağlık sorunları için kullananlarla konuştuk, onların uygulamalarını üroloji ve dermatolojiuzmanına sorduk. Konuştuğumuz kişiler adlarını vermek istemediler, biz de rumuz kullanarak anlattıklarını aktardık.

  İtiraf ediyorum, bu haberi yapmamak için bir kaç ay direndim. Konuyu ilk duyduğumda zaten dehşete düşmüş ve uzun süre ekip arkadaşlarımın şakası zannetmiştim. İnsanların şifa amaçlı olarak kendi idrarlarını içmesi ve ciltlerine sürmeleri bir bilimkurgu senaryosu ya da kara mizah gibi geldi bana. Hele hele bunların iyi eğitimli, sağlıklı yaşam biçimini benimsemiş kişiler olduğunu, aralarında sanatla uğraşanlardan yoga eğitmenlerine kadar birçok saygın ve ünlü kişilerin bulunduğunu öğrendiğimde daha da şaşırdım. Madonna gibi dünya starları bile bu akıma kapılmıştı. Ama ben yine de pek umursamadım.
  Geçenlerde ünlü bir tiyatrocuyla konuşurken konu nereden açıldıysa yine buraya geldi ve Bazı operacılar seslerini güzelleştirmek için idrar içiyorlarmış biliyor musun deyince sonunda ben de pes ettim. Anladım ki bu haber önünde sonunda yapılacaktı. Ben de bir dedektif gibi iz sürdüm ve bu kişilere ulaştım. Ancak şunu söylemeliyim ki, ürin terapisini uygulamakta sakınca görmeyen bu kişiler isimlerinin açıklanması konusunda o kadar cesur değiller. Bu yüzden yazıda isimlerinin değiştirilmesini rica ettiler, ben de buna saygı duydum. Aşağıda okuyacağınız satırları en iyi ihtimalle enteresan bulacaksınız. Sizden ricamız ise sakın ola meraka kapılıp da bunu denemeye kalkmamanız. Zira uzmanlar bu uygulamayı hiç de doğru bulmuyor. Bizim görevimiz sadece aktarmak.

  Devamı 2005 Ağustos sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz