Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsİkiz kız kardeşler 4 gün arayla Koronavirüs'ten öldü

  İkiz kız kardeşler 4 gün arayla Koronavirüs’ten öldü

  -

  İkiz kız kardeşler, Eleanor Andrews ve Eileen (66), dört gün içinde koronavirüs nedeniyle peş peşe yaşamlarını yitirdi. Şimdi kardeşleri Phillip Koronavirüs ile hastanede mücadele ediyor. İki kardeşin koronavirüs nedeniyle yaşamlarını yitirmeleri Galler’deki ailelerinde büyük üzüntü yarattı.

  AYNI EVDE YAŞIYORLARDI

  İkiz kardeşler, her ikisi de koronavirüs hastalığına yakalandıktan sonra günler içinde öldü. 66 yaşındaki Eleanor Andrews ve Eileen, her şeyi birlikte yapıp paylaştıkları evde virüse yakalandıklarına inanıyordu.

  Eleanor’un oğlu Stuart, annesinin belirtileri ilk gösteren kişi olduğunu; 29 Mart’ta hayatını kaybettiğini söylüyor. Eşi ise “Bir korku filmi ya da kabustaymışız gibi hissediyoruz” diyor. 

  Dört gün sonra Eileen hastaneye kaldırıldıktan sonra vefat etti. Her iki kız kardeşin de yaşlarına bağlı bazı sağlık sorunları vardı. Eileen’de akciğer rahatsızlığı olduğu biliniyordu.

  ‘BENİM BAŞIMA GELMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORSUN’

  Eleanor’un oğlu Stuart, “Benim başıma gelmeyecek” diye düşünüyorsunuz çünkü böyle şeyler başımıza gelmiyor ama oluyor” dedi.

  - Advertisement -

  Stuart’ın eşi Janice, Eileen’in hastanede tedavi edilirken nasıl hızla kötüleştiğini şu sözlerle anlattı: “Akşam saat 20:15’te telefonda görüştük. Oksijen alıyordu o yüzden olayın üzerine pek düşemedik. Saat 21:15’te hastaneden bizi arayıp hastanın doğrulduğunu, çay ve jöle istediğini söylediler. Bundan 25 dakika sonra vefat ettiğini öğrendik” diye konuştu. 

  CENAZEYE SADECE 6 KİŞİ KATILABİLECEK

  Stuart, “Sadece 6 kişinin ve bir din görevlisinin katıldığı bir cenaze olacak. Ölünün başında kimse beklemeyecek, bir cenaze aracı bile olmayacak. Elimizden bir şey gelmiyor” diyor. 

  Bugün İngiltere’de, son 24 saatte Covid-19 test sonucu pozitif çıkan 938 kişinin öldüğü ve toplam ölüm sayısının 7.097’ye ulaştığı haberi geldi.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz