Diğer
  Ana SayfaHaberİklim aktivisti Greta açıkladı: Corona Virüs karantinasındayım

  İklim aktivisti Greta açıkladı: Corona Virüs karantinasındayım

  -

  Corona Virüs tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Her geçen gün vaka sayısı artarken 17 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, Corona virüs belirtileri hissetmesiyle kendini karantinaya aldı.

  SOSYAL MEDYADAN AÇIKLADI

  Greta Thunberg, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Avrupa seyahatinin ardından iki haftadır kendisini evde izole ettiğini söyledi.

  ‘BOĞAZ AĞRISI, TİTREME VE ÖKSÜRÜK BELİRTİLERİ VAR’

  17 yaşındaki aktivist Greta Thunberg, ”Yaklaşık on gün önce benimle Brüksel’den seyahat eden babamla aynı zamanda bazı semptomlar hissetmeye başladım. Yorgun hissettim, titreme, boğaz ağrısı ve öksürdüm. Babam aynı semptomları yaşadı, ama çok daha yoğun ve ateşli.

  - Advertisement -

  İsveç’te, acil tıbbi tedaviye ihtiyacınız yoksa kendinizi COVID-19 için test edemezsiniz. Hasta olan herkesin evde kalması ve kendilerini izole etmesi söylenir. Bu nedenle COVID-19 için test edilmedim, ancak kombine semptomlar ve durumlar göz önüne alındığında büyük olasılıkla enfekte olduğum muhtemeldir.” açıklamasında bulundu.

  GRETA THUNBERG’DAN CORONA VİRÜS TAVSİYESİ

  Greta Thunberg ayrıca, ”Virüsün yayılmasını yavaşlatmak için lütfen uzmanların ve yerel yetkililerin ve #StayAtHome’un tavsiyelerine uyun. Ve her zaman birbirinize dikkat etmeyi ve ihtiyacı olanlara yardım etmeyi unutmayın.” uyarısında bulundu.

  GRETA THUNBERG KİMDİR?

  Greta Tintin Eleonora Ernman Thunberg (d. 3 Ocak 2003), Ağustos 2018’de iklim değişikliği ile savaşılmaya hemen başlanması gerektiği konusunda protestolara başlayan İsveçli bir eylemci. “İklim için okul grevi” ile medyanın dikkatini çekmeye başlayan Thunberg, o zamandan beri iklim aktivistliği yapmaktadır.

  Thunberg, aktivizmi için çeşitli ödüller aldı. Mart 2019’da, Norveç parlamentosunun üç üyesi, Nobel Barış Ödülü için Thunberg’i aday gösterdi. Mayıs 2019’da, 16 yaşındayken, Time dergisinin kapağında yer aldı.Bazı medya, dünya üzerindeki etkisini “Greta Thunberg etkisi” olarak nitelendirdi.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz