Diğer
  Ana SayfaHaberKuaför, güzellik salonları, AVM'ler ne zaman açılacak?

  Kuaför, güzellik salonları, AVM’ler ne zaman açılacak?

  -

  Kuaför, güzellik salonları, AVM’ler ne zaman açılacak sorusu yanıt buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınına ilişkin normal hayata dönüşün kademe kademe başlatılacağını söyledi, normalleşme takvimini açıkladı. Açıklamada kuaför, güzellik salonları ve AVM’lerin açılış tarihleri de var. İşte normalleşme takvimine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı bilgiler:

  NORMALLEŞME TAKVİMİ

  • Sınırlandırmaların kademeli şekilde esnetilmesi ile ilgili düzenlemeleri genel olarak mayıs, haziran ve temmuz aylarına yayarak yapıyoruz.” 

  65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA SINIRLAMASI

  • 65 yaş üstü gruba, ilk etapta, sokağa çıkma sınırlandırması günlerinin birinde ve 4 saat süreyle, yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkabilme imkanı getiriyoruz. İlk uygulamayı da bu hafta sonu 10 Mayıs Pazar günü 11.00 ile 15.00 saatleri arasında gerçekleştiriyoruz.

  20 YAŞ ALTI

  • 20 yaş altı için ise bu esnemeyi iki grup halinde uygulanacağız. 0-14 yaş grubu hafta içinde, 13 Mayıs Çarşamba günü, yine 11.00 ile 15.00 saatleri arasında, yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkartılabilecek. 15-20 yaş grubu ise 15 Mayıs Cuma günü, yine aynı şartlarda ve aynı saatlerde dışarı çıkarak, hava alıp dinlenebilecek. Kurallara riayet düzeyine bakarak, sonraki haftalarda da aynı uygulamayı devam ettireceğiz.

  AVM’LER NE ZAMAN AÇILACAK?

  • Kurallara uyulması şartıyla AVM’ler 11 Mayıs’tan itibaren hizmet vermeye başlayacak.Giyim eşyası, ayakkabı, çanta, zücaciye gibi ürünlerin satıldığı işletmeler, belirlenen şartlara uymak kaydıyla, 11 Mayıs’ta hizmete açılabilecek.

  MASKE SATIŞI YAPILABİLECEK

  •  Normalleşme sürecinin bir parçası olarak, bugüne kadar piyasada satışına izin vermedikleri cerrahi maske ve bez maske satışına, halkın kolayca ulaşabileceği yerlerde izin vermeyi planladıklarını söyleyen Erdoğan, maske türlerine göre bir üst fiyat belirlenerek, halkın mağdur edebileceği girişimlerin de önünün kesileceğini söyledi.

  SEYAHAT YASAĞI 7 İL İÇİN BİTİYOR

  • Şehirler arası giriş-çıkış sınırlandırmasını ilk etapta bu geceden itibaren 7 ilimiz için bitiriyoruz. Bu illerimiz, Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla’dır.
  • Askerlik terhis işlemleri 31 Mayıs’ta başlayacak. İstanbul, Ankara ve İzmir’deki ticari taksiler için tek-çift plaka uygulamasını, 5 Mayıs itibarıyla sona erdiriyoruz.
  • LGS 20 Haziran’da, YKS 27-28 Haziran’da yapılacak. (Erdoğan, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavın 20 Haziran’da, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 27-28 Haziran’da yapılacağını açıkladı.

  KUAFÖR, GÜZELLİK SALONLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

  • Berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs’ta faaliyete geçebilecek. Temizlik şartlarının sağlanması, randevu sistemi ile çalışılması ve koltuk sayısının yarısı kadar müşteriye hizmet verilmesi şartıyla berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs’ta faaliyete geçebilecek
  • Bu hafta sonu da sokağa çıkma sınırlaması uygulaması sürdürülecek


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz