Diğer
  Ana SayfaFitnessİnatçı bölgelere 10 kolay egzersiz

  İnatçı bölgelere 10 kolay egzersiz

  -

  Sizin ihtiyacınız olan bir çift dumble ve şirin bir puf. Bizim vaadimizise kolsuz bluzlar, düşük bel şortlar ve bikiniyle kendinizi iyi hissedeceğiniz bir vücut. Ayırmanız gereken süre ise haftada üç gün yarımşar saat. Süreniz şimdi başladı…

  Esin Altuğ Eğrilmez

  Bu ay onca egzersize rağmen bir türlü kurtulamadığımız o inatçı bölgelerdeki yağlanma ve sarkmalara odaklandık. Türk tipi kadınların ortak dertleri basenler, göbek ve kollar… Prosport aerobik eğitmeni İnci Çalışkan, hazırladığımız egzersizleri bir ay boyunca düzenli uygulayarak bu bölgeleri rahatlıkla forma sokabileceğinizi söylüyor. Ancak eklem ve omurilik rahatsızlıkları yaşayanların bu programı uygulamadan önce bir uzmana danışmalarında yarar var. Bir çift dumble ve bir puf eşliğinde tekrar edeceğiniz bu fitness programıyla artık şu inatçı bölgeleri örtmeye gerek kalmayacak ve yazın tadını doyasıya çıkarabileceksiniz!
  Basen bölgesi

  1-Dizleriniz hizasındaki bir pufun önüne geçip iki elinizi belinize yerleştirin. Şimdi sağ ayağnızın üst kısmını arkanızdaki pufa yerleştirin. Sol dizinizi 90 derece bükecek konuma gelene kadar aşağı çömelip kalkın.
  Hedef: Kalça, baldırlar, bacağın alt bölümü
  Süre : Her iki bacak 15 tekrar, haftada üç gün

  2-İki eliniz belinizde olduğu halde bacaklarınızı omuz hizasında açın, parmak uçları karşıya bakıyor olacak. Şimdi dizlerinizi 90 derece bükecek şekilde çömelip sağa doğru bir adım atın ve omuz hizası mesafesini koruyacak şekilde sol bacağınızı da sağa çekin. Şimdi aynı şekilde eski yerinize geri dönün.
  Hedef: Basen ve baldırlar
  Süre: Her iki yöne 15 tekrar, haftada 3 gün

  - Advertisement -

  3- Bir duvar kenarına iliştirilmiş pufunuzun üzerine sağ dizinizi yerleştirin. İki elinizi duvara dayayarak dizinizden ve kollarınızdan destek alıp sol bacağınızı arkaya doğru kaldırıp indirin.
  Hedef: Kalça, iç bacak, bacak arkası
  Süre: Her iki bacak 15 tekrar, haftada 3 gün

  Göbek, bel ve kollarla ilgili önerilerimizi merak ediyorsanız temmuz 2006 sayımızı kaçırmayın.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz