Diğer
  Ana SayfaGüzellikİnatçı fazlalıklara medikal dokunuş

  İnatçı fazlalıklara medikal dokunuş

  -

  Kızgın kumların, serin suların hayalini kurarken aklınıza bölgesel fazlalıklarınız mı takılıyor? Üzülmeyin, gelişen liposuction yöntemi, uygun hastalarda yüz güldürücü sonuçlar almaya yardımcı oluyor.

  Bölgesel inatçı fazlalıklar için tercih edilen medikal yöntemlerin başında liposuction geliyor. Gelişen teknoloji bu yöntemin her sene biraz daha standartını yükseltmesine yardımcı oluyor. Dr. Yücel Demir, son günlerde adını sıkça duyduğumuz infrasonik liposuction yöntemi hakkında sorularımızı yanıtladı.

  Dr. Yücel Demir

  • Son yıllarda liposuction’a ilgi neden arttı?
  Vücut şekilendirmeye yeni bir boyut katan infrasonik liposuction giderek popülerliğini artırıyor. Yıllar içinde liposuction ve vücut şekillendirme ameliyatları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yükselişe geçti. Bunun en önemli sebebi teknolojik gelişmelerin liposuction ile birleşmesiyle sonuçların başarılı olmasıydı. Bu teknolojik gelişmeler hem sonuçların daha iyi olmasını hem de akıllarda yer eden yanlış bilgilerin silinmesini sağladı.

  • İnfrasonik liposuction hangi bölgelere uygulanıyor?
  Bölgesel yağlanma sorunları, geniş basenler, kalın bel yapısı, kalın bacaklar, kalın üst kollar, çene altı yağlanması gibi pek çok alanı kapsıyor. Tüm bu alanlarda vücut şekillendirmede etkili hızlı sonuç almak isteyenler için şimdi infrasonik liposuction öneriliyor.

  • İnfrasonik liposuction nasıl uygulanıyor?
  İnfrasonik liposuction, yağ dokusu üzerinde cihazın kendine özel çırpma hareketi ile etkili olup yağın çekilmesine yardımcı oluyor. Yağ dokusunun aynı bir yumurtanın sarısını çırpar gibi dağıtılarak kolayca çekilmesini hedefliyor. Bağ dokusunun, yağ dokusundan ayrı bir şekilde korunması sayesinde deri yapısının beklentilerin üzerinde toparlanma göstermesi planlanıyor. İnfrasonik liposuction şimdiye kadar duyduğunuz sözde yağı eritme tekniklerinden çok daha etkili ve somut değişimler sağlamaya destek oluyor. Isı kullanılmadığı için gerek deride gerek deri altı dokuda ısıya bağlı hasar yaratmadan, bağ dokusunu korumaya yardımcı oluyor. Ameliyattan kısa bir süre sonra incelmiş görünümün yanı sıra işlem yapılan bölgelerde normal dokunun verdiği doğallık hissi de fark edilebiliyor.

  - Advertisement -

  • Bu yöntem baklava kası yapmaya yardımcı oluyor mu?
  Son zamanların popüler konularından birisi de baklava dilimleri diye adlandırılan karın ön kısmında kaslı ve çekici bir görünüm kazanmak… Üstelik sadece erkeklerin değil kadınların da gündeminde. Bu konu ile ilgili taleplerin giderek arttığı günümüzde gerek Avrupa’da gerek Türkiye’de hekimlerin de tercihi infrasonik liposuction olmaya başladı. Bir bölgede ya da küçük bölgelerde anestezi olmadan da çalışma imkanı veren teknolojide, birden çok ve geniş alanda anestezi altında çalışılsa bile aynı akşam eve gidebiliyorsunuz.Tabii ki plastik cerrahınızın izni ile… İyileşme süresi ve morluk oluşma ihtimali bu teknoloji sayesinde oldukça azalmış oluyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz