Diğer
  Ana SayfaBeslenme & Diyetİnatçı kilolara yeni nesil yöntemler

  İnatçı kilolara yeni nesil yöntemler

  -

  Kilo verme problemini hem psikolojik hem de fizyolojik olarak ele aldığınızda başarıya daha kolay ulaşabilirsiniz. Tatlı, hamur işi gibi gıdalardan uzak durmanıza yardımcı olacak yeni bir yöntem ve kalori yakımını arttıran yeni nesil fitness aletleriyle şimdi eliniz daha güçlü.

  Kısa sürede kilo vermek isteyen kişilerin hayatını kolaylaştıran yeni nesil fitness cihazlarının avantajları ve iştahıyla derdi olanlara hitap eden Sei Jung yöntemi ile ilgili Diyetisyen Mahir Tekgöz dikkat çekici bilgiler aktardı.

  Kilo kontrolü sağlamak ya da hedeflenen ideal kiloya düşmek her zaman çok kolay olmuyor. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam ve genetik faktörler, bireylerin çok çabalasa da kilo verememesine neden olabiliyor. Bir de iştah sorunu var tabii; iştaha engel olunamaması diyet programlarının çoğu zaman işe yaramamasına yol açabiliyor. Neyse ki günümüzde gelişen teknolojinin de etkisiyle daha fit bir vücuda kavuşup daha özgüvenli hissedip daha iyi görünmek mümkün! Bu noktada da karşımıza birden çok etkili alternatif çıkıyor. Yeni nesil fitness cihazları zaman yetersizliği nedeniyle spor yapma fırsatı olmayanlara ayırt edici bir kolaylık sağlarken Sei Jung yöntemi bağımlısı olunan besinlerden uzak durmaya yardımcı oluyor.

  YİYECEK BAĞIMLILIKLARININ SON BULMASI HEDEFLENİYOR

  Biliyoruz bazı yiyecekleri tüketmememiz gerekiyor. Hem kalorili hem de sağlığa hiçbir faydası olmayan bu besinlere “hayır” demek ne yazık ki her zaman mümkün olmuyor. Ne kadar uzak durmaya çalışsak ve diyet programına uymaya kararlı olsak da an geliyor hamur işlerinin, şekerli gıdaların ve asitli içeceklerin çekimine karşı koyamıyoruz. Dyt. Tekgöz, yöntemi şu şekilde anlatıyor: “Benzer bir durum sizin için de geçerliyse Sei Jung seansları ile yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Çok sık tüketilen, karşı konulamayan diğer bir deyişle bağımlı olunan gıdaların vücuttaki toksik izlerinin silinmesini hedefleyen bu yöntemle kilo vermenin kolaylaşması amaçlanıyor. Yeme isteği duyulan gıda gruplarının belirlenmesini sağlayan ve vücudu arındıran bu teknik toplamda sekiz seans uygulanıyor. Birçok danışan ilk seans sonrası değişim yaşayarak çok tüketilen gıdalara karşı isteksizlik yaşadığını söylüyor. Böylelikle diyet programlarına uyum sağlamak da iştahı kontrol altına almak da kolaylaşıyor.”

  KISA SÜREDE ÇOK KALORİ

  Kontrol edilemeyen iştah kilo verme sürecinin önündeki engellerden yalnızca bir tanesi. Hareketsiz yaşam da bireyin kilo almasına ve sağlığını yitirmesine neden olabiliyor. Dyt. Tekgöz, “Spor yapmaya istekli olan kişiler bile günlük hayatın yoğunluğu içerisinde spor yaparak kilo verme maratonuna katılmak için vakit bulamıyor. Aslına bakılırsa artık spor salonlarında saatler geçirilmesine de gerek olmuyor; yeni nesil fitness cihazları kısa sürede yüksek oranda kalori yakmayı sağlıyor ve özellikle bölgesel incelmeyi hedefleyen kişilerde büyük bir memnuniyet yaratıyor. Üstelik sahip olduğu teknolojilerle yeni nesil fitness cihazları dirençli yağlardan kurtulmaya da yardımcı oluyor” diye anlatıyor. Örneğin yeni nesil titreşim platformu olan Magic Vib cihazı, ayarlanabilen titreşim frekansıyla tüm vücudun ısıtılmasıyla metabolizmanın hızlanması amaçlanıyor. Yaklaşık 15 dakika süren egzersiz seansları düzenli olarak tekrar edildiğinde fazla kiloların gitmesi ve ciltte bir sıkılaşma da hedefleniyor.

  - Advertisement -

  Aquabike su bisikleti ise hızlı bir şekilde kalori yakılmasını hedeflerken aynı zamanda vücut dokularına oksijen ulaşmasına yardımcı oluyor. Varikoz damar oluşumunu engellemeyi amaçlıyor. Çoklu fayda sunan yeni nesil fitness cihazları kilo vermek için harcanması gereken zamanı ciddi oranda azaltıyor. Dyt. Tekgöz, eski zamanlara oranla günümüzde birçok olanağa sahip olduğumuzu belirtiyor ve ekliyor:

  “İştah kontrolünün sağlanmasından kısa süre içerisinde yüksek oranda kalori yakılabilmesine dek tüm imkanlara erişim sağlayabiliyoruz. Kilo vermek isteyen kişiler bu imkanlardan yararlanarak hem sağlıklarını iyileştirebiliyor hem de daha fit bir görüntüye kavuşabiliyor.”

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz