İnce gösteren 7 makyaj hilesi

0
420
ince-gosteren-7-makyaj-hilesi

Yüzünüzü bir tablo olarak düşünün. Siz de ressamsınız ve fırça elinizde. Doğru ürünler ve birkaç tüyo ile yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.

Hazırlayan: Deran Çetinsaraç

ELMACIK KEMİKLERİ
Hafif yapıda, ışıltılı bir bronzlaştırıcıyla elmacık kemiklerini olduğundan daha keskin ve yüksek gösterebilirsiniz. Böylece yanaklarınız daha ince görünecek.


Rare Beauty Warm Wishes Effortless bronzlaştırıcı stick 389 TL

YANAKLAR
Doğal bir görünüm için pembe veya turuncu tonlarını tercih edebilirsiniz. Allığın yüzünüzü daha ince göstermesi için fırçanızı şakaklara doğru hareket ettirin.


Bobbi Brown Crushed kremsi allık 330 TL

YÜZ
Yüzü gölgelendirme yani konturleme ile daha ince bir yüz elde edebilirsiniz. Çene çizginize, elmacık kemiklerinize, burnunuza ve şakaklarınıza odaklanın. Kontur gölgesi ne kadar derin olursa elmacık kemikleriniz o kadar yüksek görünür. Ayrıca T bölgenizi ve kaşlarınızı da vurgulayın.


Flormar All I Need yüz paleti 149,99 TL

GÖZ ALTI
Ah o koyu halkalar… Göz altında olan koyu halkaların kişiye soluk bir ifade vermesinin yanı sıra yüzü geniş de gösterdiğini biliyor muydunuz? Uygun bir kapatıcıyla o koyu halkaları güzelce gizleyin.


Nars Radiant kapatıcı & concealer 530 TL

GÖZLER
Dikkati gözlere çekmek, ince gösteren makyajın en kolay ve işe yarayan hilesi. Gözleri ön plana çıkarttığınız anda dikkati yüzden uzaklaştırmış olursunuz. Göz makyajını yaparken üç ton seçin; göz pınarlarına yakın tarafta açık ve ışıltılı bir renk, ortada yumuşak kahverengi tonları ve en dış bölüme de koyu, ışıltılı dokunuş. Kedi gözü makyajı veya sürme etkili kalem çekmeniz de gözleri vurgular.


Kiko Milano ikili eyeliner 119,99 TL

KAŞLAR
Yuvarlak kaşlar veya düz olanlar yüzünüzü daha ince göstermez. Bu yüzden önce kaşlarınızı yapaylığa kaçmadan yoğun bir şekilde doldurun ve yüzünüzü tamamlayan kavisli bir şekil oluşturun.


Benefit Cosmetics 24-Hour kaş sabitleyici jel 382 TL

DUDAKLAR
Son olarak koyu renk rujlar yüzü olduğundan sert ve geniş gösterebiliyor. Dudak makyajında da nötr bir ton veya parlatıcıyı tercih edebilirsiniz.


MAC Rethink Pink Just Curious ruj 199 TL

İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here