İngiltere Başbakanı yoğun bakımdan çıktı! İşte ilk görüntü

15 gün önce yeni tip Koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, kısa bir süre sonra yoğun bakıma kaldırılmıştı. 3 gündür yoğun bakım tedavisi gören İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın, servisten çıktığı anların görüntüsü yayınlandı.

DURUMU KÖTÜLEŞİNCE YOĞUN BAKIMA ALINMIŞTI

Koronavirüs’e yakalanması nedeniyle geçtiğimiz günlerde başbakanlık konutunda kendini karantinaya alan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ilk aşamada durumunun iyi olduğunu çok fazla semptom göstermediğini açıklamıştı. Ancak kısa bir süre sonra durumunun kötüleşmesi üzerine yoğun bakıma alınmıştı.

BORİS JOHNSON İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Yoğun bakımda 3 gece geçirmesinin ardından dün St. Thomas Hastanesi’nden taburcu edilen Johnson ilk kez görüntülendi. Yetkililer Başbakan Johnson’ın durumunun iyiye gittiğini, iyileşmenin ilk aşamasında olduğunu belirtti.

Johnson’ın yoğun bakımından sedye ile çıkarıldığı anlar kameralara yansırken, yoğun bakımdan çıkarıldığı sırada hastanede görev yapan sağlık personeli tarafından dakikalarca alkışlandığı görüldü. 

PRENS CHARLES’IN TESTİ DE POZİTİF ÇIKMIŞTI

71 yaşındaki İngiliz kraliyet ailesi üyesi Prens Charles’a 25 Mart’a yapılan Koronavirüs testi pozitif çıkmış ve hastalığı orta şiddette geçirdiği açıklanmıştı.

İNGİLTERE’DE SON DURUM NE?

İngiltere’de toplam Koronavirüs vakası 74 bin 605, hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 958, iyileşenlerin sayısı ise 588 oldu.

CORONA VİRÜS’E YAKALANAN ÜNLÜLER

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here