Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsİngiltere'de korkutan rakamlar: Ölü sayısı 12 bini geçti

  İngiltere’de korkutan rakamlar: Ölü sayısı 12 bini geçti

  -

  Tüm dünyada Koronavirüs ile mücadele devam ederken İngiltere’den gelen vaka ve ölüm sayıları endişeleri arttırdı. İngiltere’de Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 778 artarak 12 bin 107’e yükseldi. 15 Nisan itibariyle İngiltere’de toplam vaka sayısı kaç? İyileşenlerin sayısı kaç oldu? Hayatını kaybeden insan sayısı ne oldu? Detaylarına birlikte bakalım…

  İNGİLTERE KORONAVİRÜS VAKA VE ÖLÜ SAYISI (15 NİSAN)

  İngiltere’de toplam vaka sayısı 94 bin 845 olurken, hayatını kaybeden insan sayısı 12 bin 107‘ye yükseldi. İyileşen insan sayısı ise 323 oldu. 

  İNGİLTERE TOPLAM KORONAVİRÜS RAKAMLARI

  İNGİLTERE GÜNLÜK YENİ RAKAMLAR

  KISMİ KARANTİNA 5 MAYIS’A KADAR UZATILACAK

  Bu arada Times gazetesi, perşembe süresi dolacak olan kısmi karantina uygulamasının 5 Mayıs’a kadar uzatılacağını yazdı. Hükümet, taburcu edilse de hala tam olarak iyileşmeyen Başbakan Boris Johnson olmadan bu kararı alacak. 

  - Advertisement -

  VİRÜSÜN KONTROLLÜ YAYILMASI STRATEJİSİ İZLEMİŞLERDİ

  İlk etapta “toplumsal bağışıklık kazanılması amacıyla virüsün kontrollü yayılması” stratejisi izleyen İngiliz hükümeti, ölü sayısının yaklaşık 300 bin olabileceğine yönelik raporlar ve eleştirilerin ardından geri adım atmıştı.

  23 Mart’ta alınan kararlarla halkın evden çıkmasına sınırlama getirilirken marketler ve eczaneler hariç tüm ticari işletmeler kapatılmıştı.

  İngiltere’de tahtın varisi Galler Prensi Charles’ın 25 Mart’ta, Başbakan Johnson ve Sağlık Bakanı Matt Hancock’un da 27 Mart’ta yapılan testleri pozitif çıkmıştı.

  Başbakan Johnson, testi pozitif çıktıktan 10 gün sonra belirtiler devam ettiği için 5 Nisan akşamı hastaneye kaldırılmış, ertesi gün de yoğun bakıma alınmıştı.

  Oksijen tedavisi uygulanan ve solunum cihazına bağlanmadığı bildirilen Başbakan, 9 Nisan’da yoğun bakımdan çıkmış, 12 Nisan’da da taburcu edilmişti.

  Prens Charles ve Sağlık Bakanı Hancock ise hastaneye kaldırılmadan iyileşmişti.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz