Diğer
  Ana SayfaHaberİngiltere'nin en genç Koronavirüs vakası: 12 haftalık bebek

  İngiltere’nin en genç Koronavirüs vakası: 12 haftalık bebek

  -

  İngiltere’de bir annenin çilesi, uzman bir doktorun kendisine 12 haftalık kızının koronavirüs kapamayacağını söylemesinden 24 saat sonra kızının koronavirüs taşıdığını öğrenmesiyle başladı.

  Bebek Winter-Rose Watson’ın Birleşik Krallık’taki en genç koronavirüs vakalarından biri olduğu düşünülüyor.

  ‘BEBEKLER KORONAVİRÜS’E YAKALANMAZ DEDİLER’

  Lancashire’da yaşayan 27 yaşındaki anne Jade Watson, başlangıçta Royal Blackburn Hastanesi’ndeki kıdemli doktorun bebekler Koronavirüs’e yakalanmaz diyerek kızlarının COVID-19 olma ihtimalini göz ardı ettiklerini iddia etti. SWNS’nin raporuna göre anne, yetkililerin ayrıca bebeği test etmeyeceklerini söylediklerini de sözlerine ekledi. Anne, “Bu beni gerçekten çok üzdü ve onlar bunu görebiliyorlardı” dedi.

  Anne Watson yaşananların devamını böyle anlattı:

  ”2 Nisan günü kızım Winter-Rose’un vücut sıcaklığının yüksek olduğunu fark edip hasta olduğundan şüphelendim. 111 ile temasa geçtim ve evde kalmamı tavsiye ettiler. Ama 3 Nisan Cuma günü sabah saat 5.00’de onu kontrol etmek için alarmımı ayarladım ve daha da fazla ateşi olduğunu fark ettim. Ona dokunmam bile gerekmiyordu, o kadar yüksek sıcaklık geliyordu. Nefes almak için nefes alıyordu. Ambulansı çağırdım. Blackburn Hastanesine vardığımda bir danışman bazı testler yapmaya karar verdi. Cumartesi sabahı doktor geldi ve bana koronavirüs test sonuçlarının pozitif olduğunu söyledi. Bunu duymak dünyadaki en kötü şeydi ” dedi.

  - Advertisement -

  Winter-Rose’un durumu hafta sonu iyileşti ve 14 gün boyunca izole olmak için pazartesi günü taburcu edildi.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz