Diğer
  Ana SayfaRöportajİpin ucunu kaçırırsam kilo alırım

  İpin ucunu kaçırırsam kilo alırım

  -

  Bengü
  Bengü
  ‘İki Melek’ albümüyle geçtiğimiz yazın en çok dinlenen şarkılarına imza atan Bengü, güzelliği, fit vücudu ve enerjisiyle de dikkat çekiyor. Güzel şarkıcı ile stilini konuştuk.

  Sağlıklı yaşamak adına neler yapıyorsunuz?
  Öncelikle düzenli yaşamaya gayret ediyorum. Mutlaka günde en az yedi saat uyumaya, bazı dönemler hariç çok geç yatmamaya, kaliteli ve düzenli beslenmeye önem veriyorum. Uykusuz kalmamak benim hayatımda çok önemli. Beslenmeye gelince; zaten İzmirli olduğum için sebze-meyve ve otlar çocukluğumdan beri beslenme şeklimin bir parçası. Onun dışında bol bol su içiyorum ve haftada üç gün spor yapıyorum.

  Beslenme şekliniz nasıldır?
  Az ve sık beslenirim. Günde mutlaka altı öğünüm vardır. Aralarda kuru meyveler, belki bir elma, mandalina ya da ufak bir kâse yoğurt yerim ki, asıl öğünlere çok yüklenmeyeyim (gülüyor). Çoğu zaman çantama evden çıkmadan önce bir minik torba meyve atarım. Akşam 20.00’den sonra hiçbir şey yemem diyemem. Yine 2-3 porsiyon meyve yerim. Ayrıca öğünler arası bir buçuk saati geçirmeye dikkat ederim.

  Konserler, şehir dışı, ülke dışı geziler… Bu gibi durumlarda neler yersiniz?
  Düzenimin ara sıra bozulduğu oluyor tabii. Ama sık seyahatlerde hava değişimi, basınç gibi dış etkenler olduğu için daha hafif yemeye çalışıyorum. Genelde salata ve sebze ağırlıklı yiyorum. Ödemden kaçınmak için de, tüm yemekleri neredeyse tuzsuz yiyorum.

  En çok hangi yemeği seversiniz?
  Annemin tüm yemeklerini (gülüyor). Özellikle de erişteli mercimek yemeğini… Hem de çok sağlıklı; bol protein içeriyor.

  Yemek yapar mısınız?
  Tabii ki yemek yaparım. Hatta benim için deşarj şeklidir mutfakta vakit geçirmek.

  - Advertisement -

  Röportaj: Vecihe Sözeri – Fotoğraflar: DB imaj
  Haberin devamı 2010 Ocak sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz