Diğer
  Ana SayfaSağlıkİri göğüs vücuda yük oluyor

  İri göğüs vücuda yük oluyor

  -

  Standart ölçülerin dışındaki büyüklükte göğse sahip kadınlar günlük hayatta kısıtlanıyor…

  İri göğüsler, psikolojik sıkıntıların yanı sıra fiziksel olarak da rahatsızlıklara yol açabiliyor. Son zamanlarda göğüs küçültme ve toparlama ameliyatlarına olan talebin arttığını belirten Op. Dr. Ayşegül Sivri, büyük göğüslü kadınların sıkıntılarına dikkat çekti: “Göğüslerin büyük ve sarkık olması, sadece kadının estetik görüntüsünü bozmuyor, bunun yanında boyun ve sırt ağrısı ile kollarda uyuşmaya neden oluyor. Büyük göğüslerin vücudu öne doğru çekmesine bağlı olarak kamburlaşma başlıyor, memenin alt kıvrımının terlemesiyle pişikler ortaya çıkabiliyor.”


  04122014 sagrap02Gebelikte aşermenin psikolojik olduğu kanıtlandı

  - Advertisement -

  Bebek istiyor diye yüksek kalorili yiyeceklere saldıran hamilelere duyurulur. Amerikalı bilim adamlarının araştırması, gebeliğin genellikle ilk üç ayında görülen bazı yiyeceklere aşırı düşkünlüğün hormonlardan kaynaklanmadığını gösterdi. Araştırmaya imza atanlardan Natalia Orloff, aşırı kilo alımını önlemek için gebelere atıştırma isteğini artıracak çikolata gibi şekerli besinlerden fazla tüketmemeleri uyarısında bulundu.

   

  04122014 sagrap03Sinüzite geçit vermeyin

  Zonklayıcı baş ağrısı, burun akıntısı ve tıkanıklık şikayetleri ile kendini gösteren sinüzit, yaşam kalitesini düşüren önemli rahatsızlıkların başında geliyor. Memorial Ankara Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Fikret İleri, sinüzit hakkında doğru bilinen yanlışlar konusunda uyardı.

  “Baş ağrısı genellikle sinüzit belirtisidir”

  Yanlış! Baş ağrılarının yaklaşık yüzde 85’inin kaynağı gerilim tipi baş ağrıları oluyor. Yüzde 10’u migren, sadece yüzde 5’i sinüzit benzeri sorunlardan oluşuyor.

  “Geniz akıntısı sadece sinüzitte ortaya çıkar”

  Yanlış! Geniz akıntısı birçok nedene bağlı olarak gelişebiliyor. Reflü ve alerjik rinit benzeri pek çok hastalık ve hava kirliliği ile sigara alışkanlığına bağlı olarak görülebiliyor.

  “Sinüzit ameliyatından sonra hastalık genellikle nükseder”

  Yanlış! Uygun tanı ve tedavi ile yapılan cerrahinin başarısı yüzde 90’ın üzerinde seyrediyor.

   

  Formsanté Dergisi Kasım 2014 sayısı

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz