Diğer
  Ana SayfaPozitifİş hayatında melekler

  İş hayatında melekler

  -

  Pek çoğumuz meleklere inanıyoruz. Meleklerin Allahın izniyle bize yardım edebilen yardımcılar olduklarını biliyoruz; ama yakın zamana kadar meleklerden yardım isteyebileceğimizi bilmiyorduk. Hele biz onlardan yardım istemeden meleklerin bize yardım edemeyeceklerini ise çoğumuz yeni öğrendik.

  Allah, evren ya da kuantum alanı… Ne derseniz deyin, o büyük gücü yanımıza alarak çalışabilsek her şey çok daha kolay olmaz mıydı? Kesinlikle olurdu. Düşünsenize, yeni bir iş arıyorsunuz ve elinizden geleni de yaptınız. CVniz hazır, iyi de bir birikiminiz var, başvurularınızı vakit geçirmeden yapıyorsunuz. Ah şu aradığım iş karşıma çıksa keşke… diye geçiriyorsunuz içinizden. Ya da harika bir işiniz var ama hayalinizin projesini hayata geçiremiyorsunuz bir türlü… Veya bir yerlerde takıldınız ya da iş yerinde bir iş arkadaşınız veya patronunuz yaşamı zindan ediyor size… İşte o büyük gücün -ki ben ona Allah diyorum- Onun sevgi dolu elleri olan melekler, iş yaşamınıza da mucizeler katmak üzere yanınızdalar aslında.

  Bazen de iş yerinde meleklerden yardım istemek aklımıza gelmiyor. Oysa ki yaşamımızın çoğu işte geçiyor.

   

  - Advertisement -

   

  İş yaşamında şu konuda zorlanıyorum diyorsanız…

  Eğer herhangi bir alanda zorlanıyorsanız, o konuda bir yaşam dersiniz vardır. Yani o konuda öğrenmeniz gereken bir şey vardır. Hayat, belki de iş yaşamında yaşadığınız bu olay aracılığıyla sizin gelişmeniz için size bir fırsat sunuyordur.

  Örneğin; bazılarımız sabrı öğreniyoruz. Eğer sabırla ilgili bir yaşam dersiniz varsa, ilahi zamanlamaya güvenmeyi öğrenmeniz için işleriniz beklediğinizden geç oluyordur. Bu kolay bir ders değil, biliyorum; sabır bizzat benim yaşam dersimdi! Ama inanın sabrı öğrenmeyi bir başarabilsek… İşte o zaman ilahi düzenin konunun en doğru şekilde, en doğru zamanda gerçekleşmesini sağladığını da görebiliriz. Hem de her zaman. Çünkü aslında mükemmel bir düzen var ve her şey olması gerektiği gibi oluyor. Yeter ki biz o konu ile ilgili dersimizi görüp onu öğrenmeyi seçelim.

  Koşulsuz sevgi; yani karşımızdaki insan bize ne yapmış olursa olsun onu yine de sevebilmek, affetmek, akışta olmak, teslimiyet, yaratmak, kendine güvenmek, kendini sevmek… İşte yaşam derslerimizden bazıları. Allah niye beni sınıyor? demeyin, bu bir sınav değil, sadece gelişmemiz için bir fırsat, o kadar. Aslında Allah bizi çok seviyor ve yolumuzda ilerlerken bize en yüksek hayrımıza olacak şekilde her türlü desteği de veriyor. Meleklerimizin sınırsız yardımı da bu desteğin bir parçası.

   

  Peki benim yaşam dersim ne?

  Her ne yaşıyorsanız bir an durun ve kendinize sorun: Ben şu anda neyi öğreniyorum? Bunu göremiyorsanız, Meleklerim, bu konuyla ilgili ne bilmem lazım? Lütfen yaşam dersimin ne olduğunu bilmemi sağlayın diye sorabilirsiniz. Sonra da antenlerinizi açık tutun; yani meleklerinizin size vereceği rehberliğe; Paulo Coelhonun deyimiyle işaretlere açık olun; iç sesinize kulak verin*. 

   

  İş yerindeki probleme mucizevi çözüm

  Şu anda önümdeki konunun yaşam dersi ile ilgisi yok, oluşan bir problemi çözmem gerek, elimden geleni de yaptım! diyorsanız, bir de sevgili Başmelek Urielden yardım istemeyi deneyin. Başmelek Uriel, her türlü  probleme ışık tutan başmelektir. Meleklerinizden ve sevgili Urielden yardım isterken belki de en kolay yol, Bu konuyu size bırakıyorum, lütfen siz halledin diyerek olayı yukarıya havale etmektir. Sonra da Nasıl olacak ki… gibi düşünceleri bırakıp aradan çekilin.

  Bu yolu, son çare olarak denediğim çok olmuştur. Elimden geleni yapıp tıkandığımı düşündüğümde özellikle… Birkaç ay önce ofisteki bir sorunla ilgili kafamda çözüm ararken birden durdum ve Başmelek Uriel, bu konuyu tamamen sana havale ediyorum diyerek bir topu yukarıya fırlatır gibi fırlattım. O anda içimden Hallettim! diyen güçlü bir iç ses duydum. Kendi kendime Nasıl yani? Nasıl hallolabilir ki? demeden edemedim doğrusu. Günlerdir uğraşmış, çözüm yolunu bir türlü bulamamıştım. Konuyu yukarıya havale ettikten sonra ise olay gün içinde çözülmüştü, hem de benim hiç aklıma gelmeyecek bir şekilde.

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz