Işıl ışıl yılbaşı

aralik-2012-guzellik-2-resim-1

Günlük hayatınızda sade bir tarzınız olsa dahi yılbaşı gecesinde herkes biraz ışıldamak ister. Yılbaşı makyajı için kullanabileceğiniz ürünleri sizin için topladık. Partinin en güzel kadını olmak için küçük tüyolarımızı da mutlaka okuyun.

Fondöten
“Cildim yeterince güzel” diyorsanız tüm yüzünüzü fondötenle kaplamak yerine daha hafif makyaj bazlarını kullanabilirsiniz. Fondöten sürecekseniz cildinizin temiz olduğundan emin olun.

Allık
Yılbaşı gecesi için pembe tonları iyi bir seçim olacaktır. Tercihiniz biraz daha bronz görünmekse bronzlaştırıcı pudrayla bu etkiyi sağlayabilirsiniz.

Far
Teninize, saç renginize ve elbisenize uygun renkte farı göz kapaklarınıza sürün. İnce uçlu bir fırça yardımıyla gözünüzün altına da aynı renk fardan uygulayabilirsiniz. İki renk kullanacaksanız göz pınarınızın yakın kısmına açık rengi sürün.

Rimel
Gözlerinizi vurgulamanın tam zamanı. Yılbaşında etkili bakışlara sahip olmak için iki kat siyah rimel sürün. Ardından üçüncü kat için gümüş parıltılı bir rimel daha kullanın. Böylece gece boyunca hem ışıltılı hem de etkili bakışlara sahip olursunuz. Dilerseniz takma kirpik de kullanabilirsiniz.

Ruj
Son olarak, yılbaşı deyince kırmızı bir ruj sürmeden makyajınızı tamamlamış sayılmazsınız. “Ben bu kadar cüretkar olamam” diyorsanız, ruju parmaklarınızla dokunarak sürüp, hafif bir etki yaratabilirsiniz.
aralik-2012-guzellik-2-resim-2
Deran ÇETİNSARAÇ

Formsanté Dergisi Aralık 2012 Sayısı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here