Diğer
  Ana SayfaGüzellikIşıltı Çözümler

  Işıltı Çözümler

  -

  Ünlü mankenlerin en önemli güzellik sırrının parlak ve sağlıklı ciltleri olduğunu biliyor musunuz? Siz de, donuk görünümünden yakındığınız cildinize daha canlı bir görünüm kazandırmak için önerilerimizden faydalanabilir ve güneş gibi ışıldayabilirsiniz.

  Elif Nazlı Duran

  Lisedeyken beden derslerinin ardından cildinizin nasıl da sağlıkla ışıldadığını hatırlıyorsunuz değil mi? “O günler geride kaldı artık” demeyin ve önerilerimize kulak verin… Cildin günün her saatinde ışıldaması için yapabileceğiniz pek çok şey var. Bunun için hem bazı kozmetik ürünlerden faydalanmanız, hem de bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Ancak tabii hepsinden önce, yapmanız gereken haberimizi okumak!

  CİLT NEDEN DONUKLAŞIYOR?
  Cildinizi donukluktan kurtaracak çözümleri öğrenmeden önce, buna neden olan sebepleri öğrenmenizde fayda var. Böylece bu savaşa çok daha bilinçli bir şekilde başlamanız mümkün olacak.

  1.Ölü hücrelerin atılamaması
  Bilindiği gibi cilt kendisini düzenli olarak yeniliyor ve en üst yüzeydeki ölü tabaka atılarak yerini alttan gelen taze tabakaya bırakıyor. Ancak bazen, bu olmuyor ve ölü cilt tabakası tam olarak atılmıyor, cildin üst yüzeyinde birikiyor, cilde donuk bir görünüm veriyor.

  - Advertisement -

  2.Yetersiz kan dolaşımı
  Aşırı yorgunluk, stres, yetersiz uyku etkisini tüm beden üzerinde olduğu gibi cilt üzerinde de gösteriyor. Bütün bunlar, dolaşım sistemini olumsuz etkiliyor ve cilt yeteri kadar beslenemediği, oksijen alamadığı için donuklaşıyor. Ayrıca egzersiz yapmamak ve sürekli kapalı mekânlarda kalmakta cildin oksijensiz kalmasına neden oluyor.

  3. Kötü beslenme alışkanlıkları
  Düzenli beslenmenin ve bol bol vitamin, antioksidan maddeler tüketmenin cilt üzerinde sayısız faydası var… Çünkü bu maddeler hücrelerin sağlığını koruyor ve onların zararlı serbest radikallerin saldırısına uğramasını engelliyorlar. Eğer, düzenli beslenemiyor, kalorisi yüksek ancak besleyici değeri az besinlerle öğünleri geçiştiriyorsanız bu durum kısa bir zaman içinde cildiniz üzerinde kendisini gösterecektir.
  4. Ve sigara
  Sigaranın sadece sağlınız için değil, güzelliğiniz için de son derece zararlı olduğunu tekrarlamaya gerek var mı? İçindeki zararlı maddelerle sağlığınızı ve cildinizi olumsuz etkilerken, dumanı da cildinizin donuk, sarı bir hal almasına neden oluyor.
  SİZİ GÜNEŞ GİBİ PARLATACAK 6 ÖNERİ…


  Haberin devamı 2008 Şubat sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz