Diğer
  Ana SayfaSağlıkIşıltı peeling nedir, nasıl yapılır? Faydaları nelerdir?

  Işıltı peeling nedir, nasıl yapılır? Faydaları nelerdir?

  -

  Son zamanların tercih edilen uygulamalarından olan ışıltı peelingini ele alıyoruz. Peki, ışıltı peeling nedir? Işıltı peeling nasıl uygulanır? Faydaları nelerdir? Uzman Estetisyen Ahu Karaduman anlatıyor...

  IŞILTI PEELING NEDİR?

  Yeni nesil uygulamalar arasında yer alan ışıltı peeling’i; antioksidanlarla zenginleştirilmiş, iğnesiz cilt canlandırma sistemi olarak tanımlanıyor. Uygulama, konforlu ve etkili bir şekilde güneş hasarlarından kurtulma ve cildi yeniden canlandırma imkanı vadediyor.

  IŞILTI PEELINGİ VE FAYDALARI

  D-Plus Merkezi Kurucusu Uzman Estetisyen Ahu Karaduman bu programın; kolajen ve elastin sentezini destekleyip, cildi canlandırarak elastikiyetini arttırdığını, cildin nem depolarını doldurup, cilt rengini dengeleyerek antioksidan koruma yaptığını belirterek, “15-20 dakika süren kısa uygulama sonrasında ciltteki düzelmeler fark ediliyor. Cilt ışıl ışıl ve gergin, cilt tonu da eşitlenmiş duruyor. Bu programın hastalar için avantajları ise uygulamanın ağrısız, acısız ve konforlu olması.

  IŞILTI PEELING’İN İÇİNDE NELER VAR?

  Uygulamanın 10-15 dakika sürmesi, iyileşme sürecinin olmaması ve kişinin sosyal hayatına hemen dönebilmesi de öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Programın içinde cildi yenileyen, bilimsel olarak kabul görmüş güçlü etken maddeler var. Bunlar; taşıyıcı özel bir molekül, resveratrol, lipoik asit, lactobionik asit, DMAE, trikloroasetik asit, kojik asit, mandelik asit, C vitamini, laktobionik asit ve organik silica’dan oluşuyor” diyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz