Diğer
  Ana SayfaHaberİstanbul'a kar yağışı geliyor... Valilikten açıklama var

  İstanbul’a kar yağışı geliyor… Valilikten açıklama var

  -

  İstanbul’da ‘Kar ne zaman, hangi gün yağacak? soruları yanıt buldu. Meteorolojinin son hava tahminlerine göre bu hafta içi İstanbul’a da kar yağışı geliyor. İstanbul Valiliği’nden de kar yağışı açıklaması geldi. Son tahminlere göre yurt genelinde sıcaklıklar hafta içi çarşamba gününden 10-15 derece azalacak.

  İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

  Bu kış döneminde kar yağışına hasret kalan İstanbul’da hava sıcaklıklarının bu hafta içi azalması, karla karışık yağmur ve kar yağışı görülmesi bekleniyor.

  Meteorolojinin son tahminlerine göre iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri üzerinde; doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıkları çarşamba günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere ülke genelinde azalması bekleniyor. 

  İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

  İstanbul Valiliği de kentte yeni hafta da kar yağışı beklendiğini belirterek sitesinden şu açıklamayı duyurdu: İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre; Bugün (3 Şubat) çok bulutlu olması beklenen havanın, yarın (4 Şubat) rüzgârlı; Çarşamba günü (5 Şubat) kuvvetli yağmurlu; Perşembe (6 Şubat) ve Cuma günü (7 Şubat) ise kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine İstanbul’da yeni haftanın ilk gününde hava (3 Şubat) çok bulutlu olacak. En düşük 9, en yüksek 15 derece olacak havanın yarın en düşük 10, en yüksek 15 derece; Çarşamba günü en düşük 12, en yüksek 15 derece; Perşembe günü en düşük 2, en yüksek 4 derece; Cuma günü ise en düşük 0, en yüksek 5 derece olacak.

  - Advertisement -

  YURT GENELİ İÇİN SON HAVA TAHMİNLERİ

  Meteorolojinin son tahminlerine göre Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde çarşamba günü yağmur bekleniyor. Trakya’da akşam saatlerinden itibaren kar yağışı görülecek. Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisiyle yurt genelinde sıcaklıklar 10-15 derece azalacak.  Yağışlı sisteminin pazar günü yurdu terk etmesi bekleniyor.

  METEOROLOJİNİN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Meteorolojinin son tahminlerine göre İstanbul’da çarşamba günü yağmur, perşembe günü kar yağışı bekleniyor. İstanbul’da cuma ve cumartesi günleri de kar ve karla karışık yağmur görüleceği tahmin ediliyor. Uzun vadeli tahminlere göre gelecek hafta pazar günü ise kuzey ve doğu bölgeler hariç kar yağışı beklenmiyor. İşte Meteorolojinin 5 günlük hava tahminleri:

  İstanbul’da ocak ayının son haftasında da kar yağışı beklentisi yaşanmıştı. Ancak sadece bazı ilçelerde çok ince kar örtüsü görülmüştü. 

  İstanbul’da deprem toplanma alanları nerede? İşte ilçe ilçe liste  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz