Diğer
  Ana SayfaHaberİşte ölümcül Korona virüsünün (Corona virus) yayıldığı yer

  İşte ölümcül Korona virüsünün (Corona virus) yayıldığı yer

  -

  Korona virüs salgının yayıldığı Çin’de dehşet verici bir gerçek ortaya çıktı. Korona virüsünün çıkış noktası olarak bilinen Wuhan kentinde bulunan Huanan Deniz Ürünleri Marketi’nde vahşi hayvanların satıldığı, müşterilerin bu hayvanları yemek için marketten satın aldıkları öğrenildi.

  Agence France-Press’in bildirdiğine göre, söz konusu markette  yüzlerce çeşit hayvan ve ürün satışa sunuluyor. Bunların arasında kurt yavruları, tilkiler, sıçanlar, yılanlar ve tavus kuşları gibi yabani hayvanlar bulunuyor. Markette daha öncesinde timsahlar, dev semenderler ve kirpiler de yer alıyordu.

  Corona Virüs’le ilgili farklı iddia… Balık pazarından yayılmamış olabilir mi?

   
   

  VAHŞİ HAYVAN ETLERİ KAPIYA TESLİM

  - Advertisement -

  Huanan Deniz Ürünleri Marketi’nde çalışan bir satıcı, hayvanların kesilip, etini dondurup, kapıya kadar teslim edildiğini belirtiyor.

  YÜZLERCE KİŞİ VİRÜS KAPTI

  Durumun ortaya çıkması Çin sosyal medyasında büyük tepkilere yol açtı. Haber kaynakları tam olarak doğrulayamasa da söz konusu markette vahşi hayvanların kesilip satıldığı bölge halkı tarafından dile getiriliyor. Hatta Çinli sağlık yetkilileri, insanların ölümüne sebep olan ve yüzlerce kişiyi hasta eden koronavirüsünün “deniz ürünleri pazarındaki vahşi hayvanlardan” kaynaklandığına inanıyor.

  KORONA VİRÜSÜ ( CORONA VİRUS) 4 ÜLKEDE

  Dünya çapında salgına dönüşmesinden korkulan Korona virüsünün insandan insana temas yoluyla geçtiği doğrulandı. Korona virüs vakaları şimdiye kadar ABD dahil 4 ülkede görüldü.

  SEBEBİ MİSK ETİ Mİ?

  Grip benzeri semptomlara neden olan koronavirüsün çıkış noktası, 2003 yılında görülen Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi Çin’in misk eti tüketimiyle ilişkilendirildi. Kedi benzeri miskler, sıçanlar ve yarasalar gibi egzotik türler, Çin ve diğer Asya ülkelerinde bir incelik olarak kabul ediliyor.

  Piyasada faaliyet gösteren işletmelerden birinin fiyat listesi

  VİRÜSÜN SIFIR NOKTASI

  Korona virüs için başlangıç noktası olarak kabul edilen deniz ürünleri pazarı kapatılarak incelemeye alındı. Pazarda yasadışı olarak koaladan misk kedisine kadar pek çok hayvan satılıyordu.

  YASA DIŞI VAHŞİ HAYVAN TİCARETİ

  Bazı satıcılar, korona virüsünün yayılmaya başlamasından hemen sonra pazarın dezenfekte edilmesi için kapatılıncaya kadar yasa dışı vahşi hayvan ticaretinin sürdüğünü belirtiyor.

  KORONA VİRİSÜ YILANLARDAN İNSANLARA BULAŞTI

  Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Müdürü Gao Fu, “Yeni korona virüsün kökeni, Wuhan deniz ürünleri pazarında yasadışı olarak satılan yaban hayvanlarıdır” açıklamasında bulunmuştu. Yapılan yeni araştırmalar sonucu, Wuhan merkezli korona virüsünün yılanlardan insanlara bulaştığını öne sürdü.

  Hazırlayan: Yağmur Topçu

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER/

  CORONA VİRÜS SALGINININ DÜNYAYA NEREDEN YAYILDIĞI BELLİ OLDU

  ÇİNLİ BİLİMCİLERDEN CORONA VİRÜSÜ AŞISI İÇİN İLK ADIM

  WUHAN’DAKİ TÜRK VATANDAŞLARIYLA İLGİLİ SON AÇIKLAMA

  CORONA VİRÜSÜ İÇİN KORKUNÇ SENARYO: 25 BİN KİŞİYE BULAŞABİLİR

  6 SORUDA CORONAVİRÜS! DÜNYANIN KONUŞTUĞU CORONA VİRÜSÜ NEDİR?

  CORONA VİRÜSÜ YARASALARDAN YILANLARA MI GEÇTİ?

  ULAŞIMA DURDURMA KARARI

  ÇİN’DE ORTAYA ÇIKAN CORONA VİRÜSÜ ABD’YE SIÇRADI  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....