Diğer
  Ana SayfaGüzellikİşte sonbahar aylarının en çok tercih edilen estetik trendleri

  İşte sonbahar aylarının en çok tercih edilen estetik trendleri

  -

  Bazı mevsimler estetik operasyonlarda daha rahat bir iyileşme süreci sağlayabilirler. Özellikle ilk bahar ve yaz aylarında sosyalleşme arttığı için güneş ışıklarından sakınmak çok daha zor bir hale gelir. Güneşten zarar görülmemesi için bazı operasyonların sonbaharda yapılması cerrahlar tarafından da tavsiye edilir. Peki, sonbaharda hangi estetik trendleri var? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, sonbahar aylarında yaygın olarak uygulanan estetik operasyonları ve estetik trendleri sizler için anlattı.

  ESTETİKTE NEDEN SONBAHAR MEVSİMİ TERCİH EDİLİR?

  Yaz mevsimini kesintiye uğratmamak için sonbahar ayları estetik operasyonları için çok daha uygun bir dönem olarak kabul edilebilir. Aşırı sıcak ya da soğuk olmayan hava şartları daha rahat bir iyileşme ve yeni şekle alışma süreci sağlayabilir.

  Sonbahar mevsiminde genellikle cerrahi tekniklerle uygulanan estetik cerrahi operasyonları daha fazla tercih edilir. Bunun sebebi ise iyileşme süreci için çok daha uygun bir mevsimdir. Sosyal aktivitelerin azaldığı dönemdir, ameliyattan sonra yeni şeklin tam olarak ortaya çıkması için gerekli olan süre çok daha kolay geçirilir. Burun, meme, yüz germe gibi cerrahi işlem gerektiren operasyonları daha fazla tercih edilir ve uygulanır.

  SONBAHARDA EN ÇOK TERCİH EDİLEN ESTETİK TRENDLERİ

  BURUN ESTETİKLERİ

  Minimal kesiler, tampon ya da alçı kullanılmaması nedeniyle aslında her mevsim rahatlıkla uygulanan bir operasyondur. Yine de yüzün tam ortasında olduğu için görünür olması ve güneşten korumanın daha zor olması nedeniyle sonbahar mevsiminde daha fazla talep edilir.

  Burundaki şekil ve işlev sorununa göre hastanın burnu yeniden şekillendirilir. Nefes almayı engellemeyen splint ve bantlarla desteklenerek iyileşme süreci çok daha rahat geçirilir. Yeni burun şekli kış soğuklarına kalmadan oturmuş ve hassasiyetler de kaybolmuş olur.

  - Advertisement -

  MEME ESTETİKLERİ

  Meme büyütme, dikleştirme veya küçültme estetikleri için de sonbahar mevsimi daha çok tercih edilir. Birkaç hafta süren iyileşme süreci kolay atlatılır. Meme estetiği operasyonları hasta memnuniyeti en yüksek olan estetik operasyonlar arasındadır. Meme implantıyla meme büyütme, meme küçültme ya da dikleştirip hacim kazandırma operasyonları hastanın ihtiyacına göre kompozit uygulamalarla birleştirilebilir.

  estetik trendleri

  YÜZ GERME ESTETİKLERİ

  Cerrahi teknikler ile kalıcı yüz gençleştirme estetikleri de bu dönem için daha uygundur. Tam yüz germe, orta yüz germe, lip lift ile dudak kaldırma ve bişektomi ile yanak küçülten bunlar arasında yer alır.

  Ameliyatsız teknikler ise her mevsimde trend olan operasyonlardır. Dolgu ve botoks uygulamalarıyla kırışık tedavisi, dudak dolgusu, elmacık kemiği estetiği, çene dolgusu gibi operasyonlar uygulanabilir.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz