Diğer
  Ana SayfaAktüelİşte ünlülerden kışa özel bakım sırları...

  İşte ünlülerden kışa özel bakım sırları…

  -

  Soğuk ve kuru hava; hem cildimizi hem de saçlarımızı yıpratan en büyük etken… Her yolu deneyip bir çözüm bulamadıysanız, ünlü isimlerin bakım sırlarına bir göz atın!

  Özge Özberk

  Çantasının demirbaşı, nemlendirici kremi: Oyuncu Özge Özberk, kış aylarında düzenli olarak cilt ve saç bakımına gittiğini söylüyor.

  Hassas bir cildi olduğu için, kışın da güneş koruyucu krem kullandığını belirten Özberk’in çantasından eksik etmediği ürün ise nemlendirici krem…

  subat-2012-unluler-resim-2Ebru Güzel

  Cildi, yağ bakımına emanet!
  Bakım yaparken doğal ürünleri tercih ettiğini belirten Ebru Güzel, kış aylarında hüküm süren soğuk havalardan yağ bakımıyla korunduğunu söylüyor. Nemlendirici kremini portakal yağı, kayısı yağı, A ve D vitaminleriyle karıştırarak geceleri cildine sürdüğünü belirten Güzel, saçlarını ise sık şampuanlamayarak korumaya çalışıyor. Bir duş sırasında şampuan kullanıyorsa, diğerinde saçlarını sadece suyla yıkamaya özen gösterdiğini söyleyen Ebru Güzel, bu sayede saçlarının doğal dengesini koruyup, beslendiğini de vurguluyor.

  - Advertisement -

  subat-2012-unluler-resim-3Ceyda Düvenci

  Tercihi organik ürünler oluyor
  Kış aylarında banyo sonrası vücuduna bebe yağı sürdüğünü belirten oyuncu Ceyda Düvenci, haftada bir düzenli olarak bir kapsül E vitaminini yüzüne uyguluyor. Göz altı kremini asla ihmal etmediğini vurgulayan Düvenci, saçları içinse bitkisel, içinde katkı maddesi bulunmayan bir şampuan kullanıyor. El ve ayak bakımı için tercihini, organik ürünlerden yana yapıyor…

  subat-2012-unluler-resim-4Hande Kazanova

  Bakımda doğallıktan yana…
  İki kırmızı üzüm tanesinin suyunu ve balı, evinde bulunan herhangi bir nemlendirici kremle karıştırdığını belirten astrolog-oyuncu Hande Kazanova, geceleri yatmadan sürdüğü bu karışımın cildini son derece yumuşattığını söylüyor. Yüz bakımında gece kremine yer vermeyen, bunun yerine saf gül suyunu tercih eden Kazanova, gündüz bakımını ise C vitamini içeren ürünlerle yapıyor, yaz-kış güneş koruyucu krem sürmeyi de ihmal etmiyor. Saçları için argan yağı kullanan Kazanova, parlak saçlar için de şu öneriyi yapıyor: “Şampuanın içine ekleyeceğiniz birkaç damla elma sirkesi, bir-iki yıkamadan sonra saçlarınıza parlaklık veriyor.”

  subat-2012-unluler-resim-5Burcu Kara

  Dış etkenlerden spreyle korunuyor
  Saçı için kış aylarında yoğun bakım kremlerini tercih eden oyuncu Burcu Kara, cildi için de krem ya da maske kullanıyor. Cilt bakımı için C vitamini içeren kremler kullanan Kara, saçlarını, soğuk hava, egzos ve rüzgar gibi dış etkenlerden ise koruyucu spreylerle koruyor. Çil ve ben oluşumuna müsait bir cildi olduğunu belirten Burcu Kara ayrıca, maske etkisi yaratan UV filtreli güneş koruyucularını da yaz-kış düzenli olarak kullanıyor.

  subat-2012-unluler-resim-6Merve Sevi

  Saçları için özel bakım uyguluyor
  Özellikle kış sporları yaparken, soğuk havaya karşı nemlendirici ve yağlı kremleri birlikte kullandığını belirten oyuncu Merve Sevi, bu sayede hem cildinin kurumasını önlüyor hem de yumuşaklığını sağlıyor. Bu önlem dışında, kış mevsiminde özel bir cilt bakımı yapmadığını söyleyen Sevi, saçlarına ise ayrı bir önem gösteriyor. Duş sonrası saçlarına durulanmayan bakım kremi uyguladığını belirten Merve Sevi, yüzü içinse düzenli olarak göz altı ve nemlendirici krem ile gözenek sıkılaştırıcı etkiye sahip tonik kullanıyor.

  ÜNLÜLER SELÜLİTLE NASIL SAVAŞIYOR?

  ÜNLÜLER SORDU UZMANLAR YANITLADI!

  ÜNLÜLER HAMİLELİK KİLOLARINI NASIL VERDİLER?

  Hazırlayan: Ayşegül Uyanık Örnekal
  Fotoğraflar: Cihan Alpgiray, Haydar Erçin, Murat Sargın, DB Arşiv, Hürriyet Arşiv

  Formsante Dergisi Şubat 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz