Diğer
  Ana SayfaRöportajİstediğim noktaya gelmek için sonuna kadar savaşırım

  İstediğim noktaya gelmek için sonuna kadar savaşırım

  -

  Sörf denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Türkiye’nin tescilli güzellerinden Çağla Kubat, PWA 2012 Windsurf Dünya Kupası’nda şu an beşinci sırada yer alıyor. Bu başarısını ilk üçe taşıyarak Türkiye’yi dereceye sokmak isteyen Kubat ile hem spor hem de yaşama dair özel bir sohbet gerçekleştirdik.

  Sekiz yıldır sörfte Türkiye şampiyonu olan Çağla Kubat ile tanışmamız 2002 yılında Türkiye ikinci güzeli seçilmesinden sonra oldu. Şu sıralar dünyanın en önemli yarışlarından biri olan ve Profesyonel Windsurfçüler Birliği tarafından düzenlenen 2012 Windsurf Dünya Kupası’nda beşinci sırada yer alan Kubat ile hem sörfün hayatındaki yerini hem de bakım sırlarını konuştuk.

  2012 Windsurf Dünya Kupası için Güney Kore’den yeni döndünüz.Yarışlara nasıl hazırlandınız?
  Beş yıldır Dünya Şampiyonası’nı takip ediyorum. Bu yıl televizyona uzak kaldığım için daha çok antreman yapabildim. Kış aylarında Karayip’lerde Virgin ve Kanarya Adaları’nda çalıştım. İspanya’nın güneyinde Tarifa’da iki hafta yelken trimi üzerine yoğunlaştım. Dünya Şampiyonası bu yıl nisan ayında İtalya’da başladı. Kore’deki ikinci ayaktan sonra dünyada beşinci sıradayım. Bundan sonraki ayak Alaçatı’da olacak. Bu benim için avantaj çünkü Alaçatı benim antrenman yaptığım yer ve hangi ekipmanla yarışacağımı çok iyi biliyorum. Amacım genel sıralamada Vietnam yarışı sonrasında ilk üçte yer alabilmek.

  Spor sizin için ne anlam ifade ediyor?
  Spor mutlu bir yaşam sürmemi sağlıyor.Yaşam kalitemi çok artırıyor.Güne sporla başladığınızda enerjik oluyorsunuz ve stresle daha kolay mücadele edebiliyorsunuz. Hayat kalitenizi arttırmak, iş hayatının stresinden kurtulmak istiyorsanız mutlaka bir hobiniz olmalı. Spor da bunların en sağlıklılarından biri.

  - Advertisement -

  Sörf dışında yaptığınız sporlar var mı?
  Haftanın üç günü sörfe yönelik ağırlık ve kondisyon çalışması yapıyorum. Bunun dışında düzenli tenis oynuyorum, yüzüyorum, spor salonunda grup derslerine katılıyorum ve haftada birgun mutlaka pilates yapıyorum. Kışın bazı hafta sonları snowboard yapmaya bazen ata binmeye gidiyorum. Çeşme’de olduğum zamanlarda sürekli dağ bisikletine biniyorum.Yarış öncesinde yoga derslerine katılmak konsantrasyonumu olumlu etkiliyor. Sürekli aynı egzersizi yapmak çok doğru değil, hem sıkıcı olabiliyor hem de verim alabilmek için vücudu farklı çalıştırarak şaşırtmak gerekiyor, o yüzden değişik fiziksel aktiviteler yapıyorum. Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz