Diğer
  Ana SayfaGüzellikİstenen yöntemler...

  İstenen yöntemler…

  -

  İstenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok yöntem var. Tabii, her bir yöntemin avantajı ve dezavantajı da. Önemli olan, yapınıza ve yaşam şartlarınıza en uygun ve etkili yöntemi bulabilmek.

  1. Tıraş

  Avantajları: Tüylerden kurtulmanın belki de en hızlı yolu. Acısız olması da bir artı özelliği. Tıraş için tüylerin uzamasını beklemeye de gerek yok.

  Dezavantajları: Tıraşın en önemli dezavantajı sonuçlarının çok uzun süre kalıcı olmaması. Bacaklarınızda sağladığınız pürüzsüzlük en fazla 2-3 gün dayanabiliyor. Ayrıca sık sık yapılan tıraş cildin kurumasına neden oluyor. Bir can sıkıcı nokta da kesik ihtimali.

  2. Ağda

  Avantajları: Tüyleri kökünden alıyor ve bacaklarda çok uzun süren bir pürüzsüzlük sağlayabiliyor. Tüylerle birlikte bacaklardaki ölü deriyi de alıyor. Evde de hazırlanabildiği için son derece ekonomik.

  Dezavantajları: Ağda tüylerin bulunduğu bölgeye de bağlı olarak son derece can yakıcı bir işlem olabiliyor. Hazırlaması ve uygulaması zaman alabiliyor. Tekrarlamak için tüylerin uzamasını beklemek gerekiyor, kısa tüyleri almıyor. Bu da bir dönem tüylü gezmek gerektiği anlamına geliyor.

  - Advertisement -

  3, Tüy dökücü krem

  Avantajları: İçerdikleri zararsız asitler ve kimyasallarla tüylerin dökülmesini sağlayan tüy dökücü kremleri uygulaması kolay. Cildin kurumasını engelliyor ve sonuçları birkaç gün dayanabiliyor.

  Dezavantajları: Çok geniş bölgelere uygulanması her zaman kolay olmayabiliyor. Kremi kullanmadan 24 saat önce alerji testi yapmak gerekiyor çünkü hassas ciltli kişilerde reaksiyonlara neden olabiliyor.

  4. Lazer Epilasyon

  Avantajları: Lazer, melanin pigmentleri tarafından emilen bir ışık dalgası gönderiyor ve kökü tahrip ediyor. Kılın tekrar büyümesini engellemesi en büyük avantajı. Oldukça kısa süren ve fazla acı vermeyen bir yöntem.

  Dezavantajları: Sadece koyu renk tüyler üzerinde etkili. Yani tüyleriniz ne kadar siyahsa kurtulması o kadar kolay. Çok ucuz bir yöntem değil ancak uzmanlar bunu bir kez vermeniz gerekeceğini hatırlatıyor.

  5. Epilasyon Makinaları

  Avantajları: Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde ve çok kısa tüyler için bile uygulanabilir olması önemli bir avantajı. Tüylerin tekrar çıkış süresi de tıpkı ağda da olduğu gibi oldukça uzun.

  Dezavantajları: Kimileri rahatça alışırken kimileri bu işlemi acılı buluyor. Acı azaltma sistemin olanlar bu nedenle tercih edilebilir. Bir de batık tüyleri çoğaltma ihtimali var, buna karşı da peeling başlığı ya da masaj lifi olan modeller tercih edilmeli.

  6.İğneli Epilasyon

  Avantajları: İğneli epilasyonla kesin sonuç almak ve tüylerden kurtulmak mümkün. Alınan sonuca göre fiyatı da son derece uygun.

  Dezavantajları: Tüylerin tek tek alınması uzun zaman alıyor. Bir bölgedeki tüylerden tamamen kurtulmak bazen 1 yılı bile bulabiliyor. Uzman tarafından yapılmalı, yoksa kabuklanma olabiliyor, iz kalabiliyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz