Ana Sayfa Corona Virüsü İtalya için kritik uyarı! Tedbirler gevşetildi, kötü haberler geldi

İtalya için kritik uyarı! Tedbirler gevşetildi, kötü haberler geldi

Koronavirüs (Corona Virüs) salgını dünyayı etkisi altına aldı. Dünyada koronavirüsten en çok etkilenen ülkeler arasında İtalya da var. İtalya’da 4 Mayıs itibarıyla 2. aşamaya geçildi ve 4 milyon kişi işbaşı yaptı. İtalya’da tedbirlerin gevşetilmesinden sonra kötü haberler gelmeye başladı. Ülkede ölenlerin sayısı artarken kritik uyarılar geldi. Peki, İtalya’da son Koronavirüs vaka ve ölüm sayısı kaç? İtalya’daki Koronavirüs grafikleri nasıl yükseldi? İtalyan yetkililer neler söylüyor? İtalya nüfusu ne kadar? İtalya yaşlı nüfusu ne kadar? İşte İtalya Koronavirüs tablosu ve grafikleri…

İTALYA GÜNCEL KORONAVİRÜS VAKA VE ÖLÜM SAYISI *

Worldometers verilerine göre İtalya’da 30 Mayıs itibarıyla toplam koronavirüs vaka sayısı 232 bin 248‘e ulaştı. 30 Mayıs itibarıyla İtalya’da koronavirüs nedeniyle toplam 33 bin 229 kişi hayatını kaybetti. Bugüne kadar koronavirüse yakalandıktan sonra iyileşenlerin sayısı ise 152 bin 844 oldu.

İTALYA KORONAVİRÜS TABLOSU

İTALYA’DA SON DURUM İÇİN TIKLAYIN: CANLI VİRÜS GRAFİKLERİ

İTALYA İÇİN KRİTİK UYARI GELDİ  *

Corona Virüs salgınının Avrupa’daki ilk merkez üssü haline gelen İtalya’da tedbirlerin gevşetilmesinden sonra kötü haberler gelmeye başladı. Ülkede ölenlerin sayısı artarken kritik uyarılar geldi. 

İtalya İçişleri Bakanı Luciana Lamorgese, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tedbirlerin gevşetilmesinin ardından, ilk hafta sonunda dışarıda toplu halde görülen gençleri sorumlu davranmaları, aksi takdirde salgının geri dönebileceği konusunda uyardı.

İçişleri Bakanı Lamorgese, Rai2 kanalında katıldığı bir programda, İtalyanların sıkı karantina tedbirlerine tam olarak uyduklarını ve sorumlu hareket ettiklerini belirterek, “Elbette gençler dışarı çıkma konusunda özgür olduklarını, her şeyin geçmiş olduğunu düşünmüş olabilirler ama durum böyle değil.” dedi.

SERİE A’NIN BAŞLAMA TARİHİ BELLİ OLDU *

 İtalya Serie A’nın da 20 Haziran’da yeniden başlayacağı açıklandı.

İTALYA’DAN SONBAHAR’DA İKİNCİ DALGA UYARISI *

Yüksek Sağlık Enstitüsü (ISS) Başkanı Prof. Silvio Brusaferro, sonbaharda enfeksiyonların yayılmasının arttığını ve bu nedenle de Kovid-19’da ikinci dalga olabileceğini belirtti.

İTALYA’DA 4 MİLYON KİŞİ İŞ BAŞI YAPTI *

İtalya’da Başbakan Giuseppe Conte’nin “virüsle birlikte yaşanılacak dönem” olarak tanımladığı 2. aşama bugün 4 Mayıs itibarıyla resmen başladı. İtalya’da 2. aşama ile birlikte inşaat, imalat ve toptan ticaret sektörlerinde, fabrikalarda çalışan 4 milyonu aşkın kişi işbaşı yaptı. Ülkede izin belgesiyle sokağa çıkılmaya devam ediliyor. Kapalı alanlar, dükkanlar ve toplu taşımada maske takmak zorunlu. Toplu taşımada insanların mesafeli oturması için koltuklara işaretli uyarılar yapıştırıldı.

İTALYA NÜFUSU NE KADAR? *

Birleşmiş Milletler verilerine göre İtalya 2020 nüfusunun yıl ortasında 60,461,826 olması beklenmektedir. 2019 yılının başında İtalya nüfusunun 60,550,075 milyon olduğunu düşünecek olursak, İtalya nüfusunun bir yıl içerisinde 100 bine yakın azaldığı görülmektedir. Bu durum İtalya’da doğurgan oranının çok düşük, yaşlı nüfusun oldukça yüksek olduğunu göstermektedir. İtalya nüfusunun demografik yapısına göz attığımızda da ülke nüfusunun 2016 yılından bugüne azaldığı görülmektedir. 2010 yılında 59,3 milyon nüfusa sahip İtalya, 2015 yılında 60,6 milyona ulaşmış, bundan sonraki yıllarda azalarak bugünkü nüfusuna sahip olmuştur

İTALYA YAŞLI NÜFÜSU NE KADAR? *

İtalya’da Sağlık Yüksek Enstitüsü tarafından açıklanan verilere göre koronavirüs bağlantılı ölümlerin yaş ortalaması 79,4. İtalya’da koronavirüs bağlantılı ölüm oranının yüksek olması, nüfusunun yaşlı olmasına da bağlanıyor. İtalya, Japonya’dan sonra yaşlı nüfus oranının en yüksek olduğu ikinci ülke.

Ülkede ortalama yaşam süresi kadınlarda 85,3 yıl, erkeklerde 81 yıl. Nüfusun yaş ortalaması da 45,7. İtalya’da 65 yaş üzerindekiler, toplam nüfusun yüzde 23,1’ini oluşturuyor.

CORONA VİRÜS HANGİ ÜLKELERE YAYILDI?

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here