Diğer
  Ana SayfaHaberİtalya'da vaka sayısı neden yüksek? Hastanedeki o hata ve maç kıvılcım etkisi...

  İtalya’da vaka sayısı neden yüksek? Hastanedeki o hata ve maç kıvılcım etkisi yarattı

  -

  İtalya’da Corona Virüs nedeniyle ölü sayısı hızla artıyor. İtalya’da yeni tip Corona Virüs (Covid -19) nedeniyle son 24 saatte 743 kişi daha hayatını kaybetti, toplam ölü sayısı 6 bin 820’ye yükseldi. Peki, İtalya’da vaka sayısı neden yüksek? İtalya’da neler yaşanıyor?

  İTALYA İLE İLGİLİ YORUM VE ANALİZLER

  GERÇEK ÖLÜ SAYISI 4 KAT FAZLA OLABİLİR

  Bergamo’nun Belediye Başkanı Giorgio Gori ise gerçek ölü sayısının resmi rakamlardan 4 kat fazla olabileceğini söyledi. Bu durumun nedeni ise tanı konulmamış hastalar.

  BBCTürkçe’den Övgü Pınar’ın aktardığı habere göre Corona Virüs’ın ağır şekilde vurduğu Lombardia bölgesinde yer alan 1.1 milyon nüfuslu Bergamo kentinde haberin hazırlandığı saate kadar Corona Virüs’ten 1176 ölüm vardı. Tüm ülkedeki ölümlerin neredeyse 5’te 1 Bergamo’da yaşandı. Bergamo’nun Belediye Başkanı gerçek ölü sayısının çok daha yüksek olduğunu açıkladı. Gori, her 1 resmi Corona Virüs ölümü başına 4 kişinin daha tanı koyulmamış olsa da bu virüsten öldüğünü tahmin ettiklerini söyledi.

  BERGAMO’DA NEDEN BU KADAR AĞIR TABLO VAR?

  HASTANEDE YAPILAN HATA VE ATALANTA-VALENCIA MAÇI

  İtalya’da salgına hazırlıksız yakalandığını söyleyen belediye başkanı Corona Virüs salgının bu kadar ağır yaşamalarının nedeni olarak özetle şu maddeleri sıralıyor:

  • İtalya Batı’da salgının görüldüğü ilk ülke olması nedeniyle hazırlıksız yakalandı.
  • 10 milyon kişinin yaşadığı Lombardia’da kentleşme, sanayi, trafik ve hareketlilik seviyesinin yüksek olması,
  • Yaşlı nüfusun fazla olması
  • Bergamo’daki Alzano Lombardo Hastanesi’nde ilk vakanın zatürre sanılarak Corona Virüs testine tabi tutulmaması salgının yayılmasında “kıvılcım” görevi gördü.
  • 19 Şubat’ta Milano San Siro Stadyumu’nda oynanan Atalanta-Valencia maçına 40 binden fazla Bergamolu taraftar gitti. En az bir o kadar insan da evlerinde, barlarda gruplar halinde maçı izledi. O akşam muhtemelen salgının yayılmasında hızlandırıcı etki yaptı.


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz