Diğer
  Ana SayfaFitnessİyi bir sutyenle engelleri kaldırın

  İyi bir sutyenle engelleri kaldırın

  -

  İngiltere’deki Portsmouth Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada görüşülen kadınların yüzde 17’si egzersiz sırasında en büyük engellerinin göğüsleri olduğunu söyledi. Aynı araştırmacılar koşu gibi yüksek şokun olduğu sporlarda, sadece aşağı yukarı değil, sekiz çizerek hareket eden göğüsleri birçok standart sporcu sutyeninin kontrol edemediğini buldu. Özellikle de büyük göğüsler söz konusuysa… Yüksek yoğunluklu egzersizler sırasında sallanan, devinen göğüsler kadınların hareketlerini kısıtlıyor, motivasyonunu düşürüyor; göğüste ve hatta sırt bölgesinde ağrılara, ilerleyen yıllarda sarkmalara neden oluyor. Tek çaresi ise göğüs yapınıza ve aktivitenize uygun, onları gerçekten destekleyen bir sporcu sutyeni… 

   

  Ne yapmalı?
  Sutyen alırken mutlaka deneyip yerinizde koşun, zıplayın, kolları açıp kapatın, aşağı sarkın. Yukarı aşağı hareketlerde alt bandın yerinde durup durmadığını, içinde rahat nefes alıp almadığınızı, askıların konforunu ve nihayetinde göğüsleri yerinde tutup tutmadıklarını mutlaka kontrol edin.

  Yüzerken de sürün…
  Serbest stil yüzenlerin birçoğu yüzleri aşağı doğru baktığı ve yüzün yarısı suyun içinde olduğu için yüzlerine güneş kremi sürmelerinin gerekli olmadığını düşünüyor. Oysa güneş ışınları sudan yansıyarak yüzünüze ulaşıyor ve ciltte UV hasarı yaratıyor. Hangi stil yüzerseniz yüzün suya dayanıklı en az SPF30 korumalı bir güneş kremi ile yüzünüzü ve kulaklarınızı koruyun. 

  - Advertisement -

  40!
  Tek bir adım atmak için vücudunuzda tam 40 farklı kasın çalıştığını biliyor musunuz? 

  10 sıfırdan büyüktür
  Keşke günde 10 dakika egzersizle kilomuzu ve sağlığımızı koruyabilseydik. Ancak birçok uzmana göre bu yeterli değil. Yine de yapılan bir araştırma hiçbir şey yapmamaktansa 10 dakika hareket etmenin sağlığımız üzerinde fayda sağladığını gösteriyor. ABD’deki Pennington Biomedical Araştırma Merkezi’nde hiç egzersiz yapmamış 464 sedanter kadın üzerinde bir araştırma yapılmış. Altı ay sonra günde yaklaşık 10 dakika normal tempoda yürüyen kişilerin kardiyovasküler sağlığında ve genel fitness düzeyinde belirgin bir iyileşme gözlemlenmiş. Araştırmacılar yapılan egzersiz az bile olsa vücudumuzun pozitif bir şekilde ve hızla buna cevap verdiğini söylüyor. Yani eğer sedanter bir kişiyseniz günde 10 dakika bile olsa egzersizin büyük faydasını görürsünüz. Az, çok demeyin, hareket etmeye başlayın. 

  Serinleten koleksiyon
  Enerjiyi muhafaza etmek için vücut ısısını dengede tutan Puma’nın yeni PWRCOOL teknolojisi, egzersiz sırasında vücudu serin ve kuru tutarak sporcuların antrenmanlarından maksimum verim almalarını sağlıyor. PWRCOOL teknolojisi ile üretilen koleksiyonda ayakkabı ve giyim ürünleri yer alıyor. Ayakkabılarda vücut ısısını düzenleyen ComfortTemp dil astarı kullanılmış. Giyim ürünlerinde ise nemle aktive olan PWRCOOL soğutucu özellikli kumaş bulunuyor ve bu kumaş terlediğiniz anda sizi serinletiyor. 

  Formsanté 2015 – Ağustos sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz