Diğer
  Ana SayfaTrendJukari ile Uçarak Forma Girin!

  Jukari ile Uçarak Forma Girin!

  -

  Reebok ve dünyaca ünlü gösteri topluluğu Cirque du Soleil tarafından ortaklaşa hazırlanan ‘Jukari Fit to Fly’ fitness programı, spor salonu rutinine son vermeyi hedefliyor. Form tutarken uçma hissi yaratacak şekilde tasarlanan bu özel hareketler, sıkı bir vücut vadediyor’.

  ESİN ALTUĞ EĞİLMEZ- FOTOĞRAFLAR: REEBOK ARŞİVİ

  Jukari Fit to Fly, Reebok ve dünyaca ünlü gösteri topluluğu Cirque du Soleil işbirliğiyle hazırlanmış yepyeni bir egzersiz programı.

  Geliştirme süreci tam 8 ay sürmüş ve sonunda kadınların spor salonu rutinini değiştirecek bu eğlenceli spor çıkmış ortaya.

  Programın hedefi, fitness'ı eğlenceli ve tüm kadınlar için kolaylıkla yapılabilir hale getirmek. Bir saat süren egzersiz programı, 'FlySet' adı verilen özel bir ekipman ile uygulanıyor. Programda uygulanan her hareket, Cirque du Soleil'de görev alan sanatçıların figürlerinden esinlenerek tasarlanmış. Kardiyo, güç ve denge egzersizlerinden oluşan program tüm vücudu esnetip güçlendirirken aynı zamanda uçma hissi veren benzersiz bir aktivite.

  - Advertisement -

  Jukari egzersizleri

  Atlıkarınca (Hanging Carousel to Straddle)

  Kafanızın üstündeki çubuğu sıkıca yakalayın ve başparmağınızla iyice kavrayın. Omuzlarınızı geriye doğru çekerek LAT (kanat) kaslarınızın
  kasılmasını sağlayın. Ayaklarınızı kalçanızın hizasında genişçe açık tutun, üst bedeninizi sağa doğru çevirin ve dönün. Ayaklarınız havada açıkken, bütün sabit kaslarınızı hissedin. Bu hareketi bir de ters yönde tekrarlayın.

  Hedef: Uzun kaslar yaratmak, LAT (kanat) kasları ve karın kaslarını güçlendirmek.

  Makas (Swing to Straddle/Tuck/Scissor Jump)

  Bacaklarınızı çalıştırmanın ve kalp ritminizi artırmanın eğlenceli bir yolu. Çubuk göğüs hizasındayken, ileriye doğru bir yürüyüşle harekete başlayın ve esneyin. Sonra çubuğu kendinize yaklaştırarak geriye doğru yürüyün, sıkıca tutun, LAT kaslarınızı geri çekin ve sallanın. Sallanma sırasında, bacaklarınızı gergince uzatırsanız;
  'straddle jump (bacak açarak atlama)', karnınızı içeri çekip dizlerinizi kırdığınızda 'tuck jump (plise atlama)' yapabilirsiniz. Adımlarınızı hızlandırarak, çubuğu yere doğru itin, biraz yükselin, bir bacağı öne doğru gerin, diğer bacak geride kalsın ve böylece 'scissor jump (makas atlama)' yapmış olacaksınız.

  Hedef: Kalp ritmini düzenlemek, bacakları ve LAT kasları çalıştırmak.

  Haberin devamı 2009 Mayıs sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz