Kadın olmak ne zor şey

sadece-birini-secin

Makyajda yaz trendleri!

Sıcak, soğuk dinlemiyor kadın ruhu; her zaman güzel olmak istiyor! Ama bu yaz, işimiz biraz daha kolay; çünkü makyajda doğallık var!

Sadece birini seçin!
Hava yeterince sıcak. Ne kadar makyaj, o kadar dert! Gündüz saatlerinde ağır makyaj yapmayın; bu sizi güzel göstermez. Aksine çok terleyeceğiniz için parlayan bir cilde ve hoş olmayan bir görüntüye kavuşursunuz. Bu yaz, gündüz saatlerinde makyaj çantanızdan tek bir ürün seçin ve sadece onu kullanın. Örneğin sadece açık pembe bir ruj ya da göz renginize uygun bir göz kalemi tercih edin. Eyeliner kullanmayı ise aklınızın ucundan bile geçirmeyin!

Mac Clustre of Lustre far, 76 TL
Mac Clustre of Lustre far, 76 TL
Heykel gibi…
Yunan tanrılarının güzelliği nereden geliyor sizce? Ciltlerinin kusursuzluğundan tabii ki. Bu yaz siz de pürüzsüz bir cilde sahip olmalısınız. Heykelsi ciltler çok moda. Kadınsı hatları öne çıkartan, dikkat çekici bir makyaj trendi bu. Akşam saatleri için daha uygun. Peki nasıl yapılıyor? Önce cildinize uygun fondötenle kusurlarınızı kapatıyorsunuz. Daha sonra yüzünüzün öne çıkarmak istediğiniz bölgelerine aydınlatıcı uyguluyorsunuz. Ama can alıcı dokunuşu, elmacık kemiklerinize süreceğiniz kahve tonlarında bir allıkla yapıyorsunuz. Sade ama göz kamaştırıcı görüneceksiniz.

Benefit Bathina vücut balsamı Sephora, 89 TL
Benefit Bathina vücut balsamı Sephora, 89 TL

Gözde Kaynak
Devamı Formsante Dergisi Haziran 2010 Sayısında…

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here