Diğer
  Ana SayfaFitnessKadınlar için koştu

  Kadınlar için koştu

  -

  Hastaneye 42 km yürümek zorunda olan kadınlar için koştu

  Dünyaca ünlü model ve sporcu Christy Turlington, Apple Watch ile dünyanın en büyük maratonuna hazırlanıyor. Her hafta yaşadığı gelişmeleri www. apple.com/watch/christy-turlington-burns/ blog’unda paylaşan Turlington, ilk hafta Tanzanya’da Kilimanjaro Yarı Maratonu’nu Every Mother Counts organizasyonuna destek olmak için koştu. Kar amacı gütmeyen bu organizasyon, az gelişmiş bölgelerde annelerin hamilelik ve doğumunu güvenli gerçekleştirmesi için çalışıyor. Bölgede kadınlar doğum veya muayene için en yakın kliniğe 26 mil (yaklaşık 42 km) yürümek zorunda kalıyor.

   

  40 – 60 dengesi

  - Advertisement -

  Ayakta durduğumuz süre boyunca sağlıklı insanlarda ağırlığın yüzde 60’ı topuklara, yüzde 40’ı ayakların ön bölümüne yansıyor. Oysa yüksek topuklu ayakkabı giyildiği zaman bu oran tam tersine dönüyor. Vücut ağırlığının nasıl dengelendiği hakkında bilgi veren Kombine Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Dr. Kamil Teker, topuklu ayakkabıların tüm vücudun biyo-mekanik, nöro-kimyasal dengesini altüst ettiğini söylüyor: “Topuğun olması gerekenden daha yüksek olması, tüm vücut ağırlığının ayak parmak eklemleri üzerine toplanmasına, omurganın öne doğru eğim gösterip bel-boyun-diz eklemlerinin sürekli gerilim yaşamasına ve zamanla postür (duruş) bozukluğunun yerleşmesine yol açıyor. Yüksek topuklu ayakkabı giymek, ayakta içe basma bozukluğunun yerleşmesine ve zamanla ayak başparmağında taraklanmaya da neden oluyor.”

  20 dakika!
  Bir araştırmaya göre 20 dakika boyunca yüksek süratte pedal çevirenler, bir saat boyunca hafif süratli pedal çevirenlerden daha fazla kalori yakıyor.

  Performans giyiminde yenilikçi tasarımlar

  Nike ve lüks moda, yüksek performans spor giyiminin ünlü tasarımcılarından Johanna F. Schneider işbirliğinden doğan NikeLab X JFS koleksiyonu, sporseverlere, şık ve yenilikçi kadın antrenman ürünleri sunuyor. Nike Women’s Training Global Tasarım Direktörü Jamie Lee’nin Schneider ile birlikte hazırladığı koleksiyon, Nike’ın teknik ve tasarım konusundaki birikimini, Schneider’in perspektifiyle buluşturuyor. Modüler yapısıyla ön plana çıkan kapsül koleksiyon; antrenman ve egzersizlerin değişen süreçlerine uyum sağlamanın yanı sıra rahat kullanım olanağıyla dikkat çekiyor. Performans odaklı tasarımlar, Nike’ın yenilikçi malzemeleri ve Dri-FIT teknolojisiyle konforlu bir kullanım sunuyor.

  Formsante – 2015 Mayıs  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz