Diğer
  Ana SayfaİlişkiKadınların erkek cinselliği hakkında bildiği 19 yanlış

  Kadınların erkek cinselliği hakkında bildiği 19 yanlış

  -

  Erkekler kadar kadınlar da erkek cinselliğine dair önyargılara ve boş inançlara sahiptir. Psikolog Dr. Nur Velidedeoğlu Kavuncu, kadınların erkek cinselliğine dair düşündüğü cinsel mitlerden bazılarını maddeler halinde özetledi

  1.Tüm fiziksel yakınlaşmalar cinsel birleşmeye gider.
  Bu yanlış inanış, ‘Erkekler her zaman seks ister sadece ve sadece seks için yakınlaşır’ düşüncesinin devamıdır ve sağlıksız bir yaklaşımdır. Her yakınlaşma cinsel birleşmeyle sonuçlanmaz.

  2.Sevişmeyi hep erkek başlatmalıdır
  Toplumda genellikle cinsellikle ilgilenen kadının ‘kötü kadın’ olduğu inanışı vardır. Kadınlar bu damgayı yememek için seksi ilk başlatanın erkek olmasını bekler. Bu tamamen kadına öğretilen toplumsal yargılardan kaynaklanıyor. Yani toplumda kadın ve erkeklere yüklenen rollerin devamı bir düşüncedir bu… Toplumda, kadın daha çok annelik rolünü benimsemeli, erkekler ise seksle ilgilenmeli inancı hakimdir.

  3.Cinsel birleşmenin süresi erkeğin gücünü gösterir
  ‘Bir erkek eşini seviyorsa onunla birlikte olduğunda sertliği kolaylıkla sağlayabilir ve bu istediği kadar uzun süre devam eder’gibi yanlış bir inanış vardır. Aslında ‘Erkek eşittir penis’diye düşünülüyor. Ancak erkeğin de etten kemikten bir insan olduğu unutuluyor. Her erkek sertleşme sorunu yaşayabilir. Ama bu eşini sevmediği anlamına gelmez. Bu sorun sürekli devam eden bir durumsa arkasında farklı bir sağlık sorunun yatıp yatmadığı araştırılmalıdır.

  Devamı Formsante’nin Mayıs 2007 sayısında….

  - Advertisement -  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz