Diğer
  Ana SayfaBeslenme & DiyetKakao nibi nedir? Nerede kullanılır? Faydaları nelerdir?

  Kakao nibi nedir? Nerede kullanılır? Faydaları nelerdir?

  -

  Kakao; hepimizin aşina olduğu, mutfaklarımızda yer alan bir ürün… Ancak bir de kakaodan çok daha faydalı, yüksek antioksidan içeren, en iyi polifenol kaynaklarından biri kakao nibi var. Peki, kakao nibi nedir? Nasıl elde edilir? Nerede kullanılır? Faydaları nelerdir?

  KAKAO NİBİ NEDİR?

  Son dönemde adını yeni yeni duymaya başladığımız kakao nibi, kakao çekirdeklerinin kavrulduktan sonra kırılıp kabuklarından ayrılmasıyla elde ediliyor.

  KAKAO NİBİ NEREDE KULLANILIR?

  Kakao nibini doygunluk hissi verdiği için en çok diyet yapanlar tercih ediliyor. Parçacık halinde, gevrek bir ürün olan kakao nibini, smoothie, latte ve cappuccino gibi kahveleri, atıştırmalıkları ve muffin gibi birçok yiyeceği lezzetlendirmede kullanılabiliyor.

  KAKAO NİBİNİN FAYDALARI

  Parçacık halinde bir ürün olan kakao nibinin iyi bir lif, protein ve sağlıklı yağ kaynağı olduğunu belirten uzmanlar, bu sayede kakao nibinin doygunluk hissi verdiğini ve özellikle diyet yapanların sıkça karşılaştığı bağırsak sorunlarının da önüne geçtiğini söylüyor. Birçok çikolata ürününün aksine kakao nibi çok düşük oranda şeker içeriyor ve yağ yakmaya yardımcı oluyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz