Diğer
  Ana SayfaGüzellikKalbinizin aynası çatlamasın

  Kalbinizin aynası çatlamasın

  -

  Gözler kalbin aynasıysa, bu aynayı kırmak yedi yıl uğursuzluk getirmiyor ama beraberinde kırışıklık, torbalanma ve yaşlılığın ilk belirtilerini getirebiliyor. Bu nedenle kalbimizin aynasını nasıl temiz tutacağımızı öğrenmemiz gerekiyor.

  Göz çevresi yüzümüzün en hassas bölgelerinden biri… Bu nedenle de göz çevremize iyi bakmadığımız takdirde kaz ayağı denilen kırışıklar ortaya çıkmaya başlıyor. Göz kremleri ise bu kırışıklıkları mümkün olduğu kadar geciktirmeye çalışırken göz çevresine derinlemesine bakım yapmayı amaçlıyor. Fakat göz çevresi için özel olan kremlerin kullanımı da yüz kremlerine göre farklı oluyor. Göz çevresindeki ince deri çok hassas olduğu için bu kremlerinin daha dikkatli uygulanması gerekiyor. İşte göz çevresi kremi kullanırken yardımcınız olacak ipuçları:

  Göz çevresi kremi için belirli bir yaş olduğu söylense de eğer göz çevrenizdeki kırışıklıklar 25 yaşından önce çıkmaya başladıysa krem kullanmaya başlamanızda yarar bulunuyor. Bakıma ne kadar erken başlarsanız, kırışıklıkları o kadar geciktirirsiniz.

  Göz çevrenize krem sürerken içten dışa doğru uygulamak kırışıklıklar üzerinde çok daha etkili oluyor.

  Göz kreminizi sürerken normal bir yüz kremini uygular gibi, elinizle sert hareketlerle yayarsanız kırışıklıkları engellemek yerine fazlalaşmalarına neden olabilirsiniz. Bu nedenle göz kremini noktalar şeklinde göz çevresine uygulamalı, sonra parmak uçlarınızla gözünüzün etrafına yaymalısınız.

  - Advertisement -

   

   

  kasim-2012-bakim-resim-2
  Nilgün YILDIZ

  Seninle Dergisi Kasım 2012 Sayısı  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz