Diğer
  Ana SayfaGüzellikKalıcı konturla her an güzel olun

  Kalıcı konturla her an güzel olun

  -

  Sabah yataktan kalkar kalkmaz bakımlı göründüğünüzü hayal edebiliyor musunuz? Organik boyalarla yapılan ve medikal sertifikalı bir teknik sayesinde 24 saat boyunca doğal güzelliğinizi koruyabiliyorsunuz.

  Almanya’da geliştirilen Long Time Liner Conture Make-Up, bir kalıcı makyaj tekniği. Piyasada uygulanan pek çok kalıcı makyaj tekniğinin aksine bu işlem organik boyalarla uygulanıyor. Kaş, göz ve dudak en çok uygulanan bölgeler arasında yer alıyor. Branş eğitimi alan “Linergist”ler yani sertifikalı kalıcı makyaj uygulamacıları tarafından yapılabiliyor. Kalıcı Makyaj Uzmanları Berrin Kasapoğlu ve Burçin Sivrioğlu, kalıcı makyaj uygulamasıyla ilgili merak edilen soruları yanıtladı. 

   

  Kalıcı konturla neler yapılabiliyor?

  - Advertisement -

  Kaş bölgesinde, kişinin kıl renginde ve kıl yönünde kıllar çizilebiliyor. Böylece karşıdan bakıldığında kaşta bir uygulama olduğu anlaşılmıyor. Dudak bölgesinde ise doğallığa en yakın renk seçiliyor ve tüm dudağın içi (sevdiğiniz bir renk ruj sürmüşsünüz gibi) dolduruluyor; daha net hatlı bir dudak oluşturuluyor. Göz bölgesinde, kirpik dibinde ince bir hat oluşturuluyor, eğer varsa simetrik bozukluklar eşitleniyor ve çizilen hatta çok ince bir liner çıkartılıyor, daha net bakışlar elde ediliyor.

   

  Konturdan sıkılan birinin sildirme şansı var mı?

  Kendi tekniğimizle yapılan işlemleri silme imkanına sahibiz. Diğer tekniklerin sildirilmesi için lazer uygulamalar tercih edilmeli. Diğer tekniklerle aramızdaki fark cildin farklı katmanlarında çalışılıyor olmasından kaynaklanıyor.

   

  Farklı bölgelere göre yapılan konturların ömürleri ne kadar oluyor? İlk uygulamadan sonra ne zaman ve kaç kere rötuş yapılıyor?

  Tüm uygulamaların ortalama iki sene kalıcılığı var. Kişinin cilt yapısına ve cildin yenilenme hızına göre de değişkenlikler gösteriyor. Göz bölgesinin kalıcılık süresi biraz daha uzun oluyor. İlk uygulama sonrası 15-20 gün aralığında mutlaka rötuş yapılması gerekiyor. Bu uygulama ile işlem sabitleniyor.

   

  Kontur yaptırmak için doğru zaman var mı?

  Bu işlemi yaptırmak için mevsim farkı bulunmuyor. Uygulandığı gün kişi yıkanabilir, makyaj yapabilir veya yüzünü yıkayabilir. Sadece bir hafta boyunca deniz, havuz, sauna, hamam ve solaryuma girilmesi önerilmiyor. Bu tarz aktiviteler yapılan uygulamanın neredeyse tamamının ciltten atılmasına neden olabiliyor.

   

  Herkes yaptırabiliyor mu?

  Yaş sınırı bulunmuyor. Ancak kişinin gerçekten uygulamayı yaptırmak istediğinden emin olması gerekiyor. Moda ya da özenti uğruna yapılmak istenen ve doğallıktan çıkaran bütün isteklere mantıklı anlatımlarla engel olmaya çalışıyoruz.

   

  En çok hangi bölge tercih ediliyor?

  Ülkemizdeki en büyük sorun kaşlar. Gerek zamanın modasına uyup kaşları aşırı inceltmek gerekse bilgisiz kişiler tarafından yapılan kaş alımları bu bölgeyi sorunlu hale getirdi. Müşterilerin çoğunluğu kaşlarındaki sorun için geliyor.

   

  Selen KEÇELİ

  Formsanté Dergisi Eylül 2014 sayısı

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz