Diğer
  Ana SayfaTrendKaliteli yaşam için basit çözümler

  Kaliteli yaşam için basit çözümler

  -

  Çok enerjik mi olmayı mı arzuluyorsunuz? Dileğiniz, hayatınızın erkeğinin ilginize karşılık vermesi mi? Yoksa “akşamdan kaldığınızda alternatif iyileşme yolları bulmak gibi” basit bir şey mi istiyorsunuz? Soru ne olursa olsun yanıtı burada!

  Meltem Gündoğdu

  Sağlık kontrolü
  İ KOLESTEROL İÇİN GÖZLERİNİZE BAKIN
  Aynada gözlerinizin iris tabakasına bakın. Her iki gözünüzün irisinin etrafında beyaz bir çizgi var mı? Eğer cevabınız evet ise, bu kalp hastalıklarına neden olabilecek yüksek kolesterolün belirtisi olabilir.
  Doktorunuza görünün ve bir kolesterol testi yaptırın.

  İ AKCİĞER KAPASİTESİNİ NEFESLE ÖLÇÜN
  Kıpırdamadan oturun, kendinizi rahat hissettiğinizde, bir dakikada kaç kez nefes aldığınızı sayın. Ne kadar çok nefes alıyorsanız, ciğerlerinizin kapasitesi o kadar az demektir. Eğer 15 kez ya da daha az nefes alıyorsanız ciğerleriniz çok iyi durumda, tebrikler… 25'ten fazla ise akciğerlerinizin fonksiyonunun artırılması gerekiyor. Bunu yapmanın en iyi yolu kardiyo egzersizlerinden geçiyor; Önce doktora danışmak şartıyla…

  İ BEL- KALÇA ORANI OBESİTE
  RİSKİNİ ELE VERİYOR
  Belinizin ve kalçanızın ölçüsü sağlığınızın en büyük göstergesi; beliniz ne kadar kalınsa kalp hastalıklarına yakalanma oranınız o kadar yüksek. Belinizin ölçüsünü, kalçanızın ölçüsüne bölün. Elde ettiğiniz sonuç 0.85'ten fazlaysa obezite kaynaklı hastalıklara yakalanma riskiniz, ne yazık ki, fazla demektir.

  - Advertisement -

  "Akşamdan kalmalar" için alternatif tedaviler
  Sıkı bir gecenin sabahında baş ağrısından muzdarip olmanız oldukça normal. Ancak bu ağrıdan kurtulmak için yaptıklarınıza çok dikkat etmelisiniz. Araştırmalar, alkol kullandıktan sonra alınan ağrı kesiciyle içilen kahvenin vücudunuza toksin yüklediğini, karaciğerinizi tahrip edebileceğini gösteriyor. Tavsiyemiz, doğal ürünler denemeniz.

  İ Hindistancevizi suyu
  Potosyum içeren hindistancevizi suyu vücuda normalden iki kat daha fazla su kazandırıyor ve toksinleri atmasına yardımcı oluyor. Hindistan cevizi suyunu büyük marketlerde bulabilirsiniz. (Küçük bir uyarı; bu ferahlatıcı içeceği hindistancevizi sütü ile karıştırmayın).
  İ Aloe vera
  Eğer hassas bir mideye sahipseniz ağrı kesici almak sizin için pek akıllıca değil. Aloe veranın içindeki "mukopolisakkarid" (protein ve polisakkarit karışımından oluşan bileşik), hem sizi hem de midenizi rahatlatacak. Tabletlerini sağlık ürünleri satan mağazalarda bulabilirsiniz.

  Mükemmel bir parti için öneriler, hızlı kalori yakıcılar, 24 saat güzellik kliniği, vücut diliniz ne anlatıyor, birbirinize ne kadar benziyorsunuz, doğurganlığı arttıran öneriler gibi başlıkları 2008 Mart sayısı içinde bulabilirsiniz…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz