Diğer
  Ana SayfaFitnessKalori yakmanın en keyifli yolu: Kendinizi suya bırakın...

  Kalori yakmanın en keyifli yolu: Kendinizi suya bırakın…

  -

  Bacak kasları kadar, kol, mide ve boyun kaslarını da çalıştıran yüzme, vücudun tüm kaslarını aynı anda çalıştıran en etkili spor dalı. Yüzerken, 1 saat içinde 400 ile 700 arasında kalori yakmak mümkün. Kullandığınız yüzme stili bu kalori miktarını arttırıyor ya da azaltıyor.

  Örneğin, serbest stil ağırlıklı olarak basen bölgesini, sırt üstü yüzme bel bölgesini, kurbağalama ise kolları ve vücudun üst kısmını daha çok çalıştırıyor.

  Yarım Saat Yüzme = Bir Saat Koşu!
  Yarım saat düzenli olarak, ritmik bir biçimde yüzdüğünüzde yaktığınız kalori miktarı bir saat koştuğunuzda yaktığınız miktara eşittir.

  Kalbin Dostu!
  Obezitenin ve aşırı kilonun tedavisinde de kullanılan yüzme, kalp kaslarının güçlenmesini ve kilo nedenli kalp sorunlarının da önüne geçilmesini sağlar.

  Yüzmek, Yormaz!
  Yüzmek, hem eğlenceli hem de insan vücudunun suyla teması sayesinde beyni ve bedeni arındıran bir aktivite. Su ile uyum içinde yapılan bir yüzme sporu hem ruhsal dinginlik hem de beden gelişimi sağlıyor.

  - Advertisement -

  Yüzmek, duyu organlarını ve sinir sistemini en çok rahatlatan egzersiz türüdür. Su direncine karşı yanlış hareketler ise kişinin çabuk yorulmasına ve bu spora fazla devam edememesine neden olur. Doğru nefes alış ve yüzme stili, yorgun bir kişiyi bile yüzme aktivitesi sonunda zinde hissettirecektir.

  Yüzmeyi Seviyoruz… Peki Ya Gözlerimiz?
  İster profesyonel bir yüzücü, ister zevk için yüzen biri olun, doğru bir yüzücü gözlüğü kullanmak göz sağlığınız için çok önemli…Eğlencenizden olmamanız, rahat ve sağlıklı şekilde yüzmeye devam etmeniz aktivitenizin amacına ulaşmasını da sağlayacaktır.

  Neden Yüzücü Gözlüğü?
  • Gözlük, suyu gözden uzak tutması sayesinde su altında görüş açısını arttırır.
  • Bunun dışında, gözleri klor ve benzeri kimyasal maddelerden korur.
  • Yüzülen ortamın ışığına göre görüşü rahatlatır, parlama ve yansıma nedeniyle gözde oluşan rahatsızlığı engeller.
  • Yüzme gözlüğü, gözü ultraviyole (UVA ve UVB) gibi zararlı ışınlardan korumalıdır.
  Yüzme sırasında kullanılan ürünlerin kalitesi de her spor ürünü gibi çok önemli. Yüzücü ekipmanları ve kıyafetlerinde endüstrinin öncü markalarından olan ve İtalya’da üretilen Aqua Sphere çeşitlerini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

  Neden Aqua Sphere?
  • Tek parça döküm yapısı
  • Dalışa uygun kalitede Silikon Softeril maske eteği ve kayış sayesinde uzun süre rahatlık ve su geçirmezlik.
  • % 100 UVA ve UVB zararlı ışınlarına karşı ileri koruma
  • 180 derece görüş sağlayan Patentli Plexisol Lens
  • Kolay ayarlanabilir tokalar
  • Anti-bulanıklık ve çizilmeye dayanıklı kaplama mevcuttur.

  Üyelik Şartsız Bedava Kargo, Ücretsiz Değişim, Hızlı Teslimat
  Erkek, kadın, çocuk Aqua Sphere yüzücü gözlüğü modellerini ve yüzme aksesuarlarını, Sporcum.com adresinden bedava kargo, ücretsiz ürün değişimi ve iade garantisiyle alabilirsiniz. Ürününüz hızlı teslimat prensibiyle siparişin verildiği gün iş saatleri içinde kargoya teslim ediliyor. Sağlığınızı ertelemeyin, yüzmenin keyfini sağlığınızdan ve keyfinizden eksiltmeden çıkarın.

  Bu bir ilandır.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz