Diğer
  Ana SayfaHaberKamuda çalışan hamilelerin idari izni ne zaman başlayacak?

  Kamuda çalışan hamilelerin idari izni ne zaman başlayacak?

  -

  Ülkemizde yaşanan Koronavirüs süreci sonrasında alınan normalleşme kararıyla birlikte gözler hamilelere çevrilmişti. Koronavirüs’ten dolayı kamuda çalışan ve endişe duyan hamileleri sevindiren bir haber geldi. Kamu kurumlarında görev yapan hamile personel için idari izinli sayılacağı süre açıklandı. Peki, kamuda çalışan hamileler gebeliğin kaçıncı haftasında izinli sayılacak? İdari izin ne zaman başlayacak? Detaylar haberimizin devamında…

  KAMUDA ÇALIŞAN HAMİLELERİN İDARİ İZNİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına konuyla ilgili bir yazı gönderildi.

  Yazıda, “Covid-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında (Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) istihdam şekline bakılmaksızın görev yapan hamile personelin, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içerisinde idari izinli sayılması Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.” ifadelerine yer verildi.

  BAKAN KOCA: DÜNYAYA BİR BEBEK GELECEKSE AKAN SULAR DURMALI

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Bakanlığımız ve kamu çalışanı tüm hanımların hamilelik izni Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 8 hafta uzatıldı. İdari izin 32. hafta yerine hamileliğin 24. haftasından itibaren başlayacak. Dünyaya bir bebek gelecekse akan sular süren işler durmalı. Veya başkası tarafından yapılmalı.

  İLGİLİ DİĞER İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz