Diğer
  Ana SayfaRöportajKan grubuma göre besleniyorum

  Kan grubuma göre besleniyorum

  -

  Güzellik yarışmasıyla başlayan serüvenine sunuculuk, oyunculuk ve astroloji ile devam eden Hande Kazanova ile spor, bakım ve sohbet dolu bir gün geçirdik.

  Katıldığı güzellik yarışmasıyla hayatımıza giren ve sonrasında televizyon için yaptığı başarılı projelerle dikkat çeken Hande Kazanova, astroloji sevdasını işe dönüştüren isimlerden biri. Her zaman bakımlı ve sağlıklı olmaya özen gösteren Hande Kazonava ile Sapanca’da keyifli bir gün geçirdik. Hande Kazanova yakın arkadaşı Sjal Skincare Marka Müdürü Alegra Levi ile birlikte güzel havanın tadını çıkarırıp Güral Sapanca Wellness Park’ta SPA keyfi yaparken sorularımızı yanıtladı.

  Sağlıklı yaşam sizin için ne ifade ediyor?
  Sağlık demek insanın her şeyi demek. Aslında gündelik koşturmalardan kaynaklı olarak hepimiz başarı odaklı yaşıyoruz ama bu hayattaki amaçlarımızdan en önemlisi keyif almak. Keyif almak için de kılıfımıza en güzel şekilde bakmamız gerekiyor. Sağlık denilince işin içine her şey giriyor. Bu nedenle eskiye nazaran artık sağlığıma daha fazla dikkat etmeye çalışıyorum.

  Beslenmenizde nelere dikkat ediyorsunuz?
  Sabah kahvaltısında genelde müsli yiyorum. Her sabah mutlaka bir bardak ılık suyun içine bir kaşık bal karıştırarak içiyorum. Yıllar önce bağırsak tembelliğim vardı ve bu alışkanlığım sayesinde bu sorunumu yendim. Kan gurubuna göre beslenmeye taktım bu aralar. Buna göre suyun içine limon da eklemem gerektiği belirtiliyor. Şimdi bal yerine yavaş yavaş limon ekliyorum. Öğlenleri daha çok salata yiyorum. Ama yanımda hep fındık, fıstık, ceviz ve badem taşıyorum. Çorba benim için çok önemli. Akşamları mutlaka bir kase çorba ve bir kase yoğurt yiyorum.

  - Advertisement -

  mayis-2012-roportaj-2İnsanlar kullanacağı kremden giyeceği kıyafete kadar her şeyi araştırıyorlar ama yiyeceklerini araştırmıyorlar.

  Sebzeyle aranız nasıl?
  Sebzeyi çok seviyorum. Enginara bayılıyorum. Kerevizi çok seviyorum. Yer elması, bakla, taze fasulye hepsini yiyorum. Eti çok sevmiyorum. Haftada bir ya da iki gün yiyorum. Balığı çok seviyorum.

  Zararlı yiyeceklerle aranız nasıl?
  Zararlı tek yiyeceğim tatlılar. Cips gibi yağlı yiyeceklere düşkün değilim. Ama çikolatayı çok seviyorum ve kaşık kaşık yiyebiliyorum. Bazı yiyecekler zararlı olabilir ama o an istiyorsak tam anlamıyla yasaklamak yerine bir parça da olsa yemek gerektiğini düşünüyorum. İnsanlar kullanacağı kremden giyeceği kıyafete kadar her şeyi araştırıyorlar ama yiyeceklerini araştırmıyorlar. Örneğin çikolata yemeyi çok seviyorsanız çikolatayı kepekli ekmeğin arasında yemelisiniz. Böylece çikolatanın şişmanlatıcı özelliği kalmıyor. Tatlı ve tuzlu kombinasyonu aynı anda kan şekeri yükselirken bir yandan da tuzla onu dengeliyor. Bu nedenle cheesecake benim tercih ettiğim bir tatlı. Sabah kahvaltısında tatlı sevdiğim için reçel yiyorum ama bunu yaparken ekmeğin üzerine bir parça peynir sürüyor sonra reçeli ekliyorum. Devamı diğer sayfada  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz