Diğer
  Ana SayfaGüzellikKapat kusurlarımı

  Kapat kusurlarımı

  -

  Pürüzsüz bir cilde kavuşmak isteyen herkesin ilk yardım çantasında mutlaka fondöten vardır… Ama o sadece kullanmasını bilene yardım eder!

  Doğru fondöten seçimi yapmak ve fondöteni doğru uygulamak, başarılı bir makyajın ilk adımı… Doğru fondöten, cilt tipinize ve ten renginize en uygun olanıdır. Uzmanlar iki ayrı tonda fondöteni aynı anda kullanmanın daha doğru olduğunu belirtiyor. Çünkü bu yöntemle yüzünüzün öne çıkarmak istediğiniz bölümlerine ayrı, saklamak istediğiniz bölümlerine ayrı bir ton uygulayabiliyorsunuz. Bizden size birkaç ipucu…

  ■ Krem fondötenleri, sünger yardımıyla elinizde hafifçe karıştırdıktan sonra cildinize sürün.

  ■ Makyaj süngerleri, fondöteni daha kolay dağıtmanıza yardım eder. Ayrıca daha iyi ve pürüzsüz görünmesini de sağlar.

  ■ Elinize ya da bileğinize deneme yaparak, fondötenin tonunun cildiniz için uygun olup olmadığını anlayamazsınız. En iyi yöntem, ürünü çenenize sürerek denemektir. Yüzünüze ve boynunuza en yakın bölge burası olduğu için seçim yapmanız daha kolay olur.

  - Advertisement -

  ■ Fondöteni iyi dağıtmanız şart! Çenenizden, saç çizginize kadar yüzünüzün her bölümüne eşit oranda fondöten sürmeye çalışın. Kulak çevrenizi, burun ve ağzınızın kenarlarında yer alan çukurları unutmayın.

  ■ Toz fondötenler, gündüz makyajını geceye çevirebilmek için iyi bir baz oluşturur. Çünkü hem pudra hem de kapatıcı görevi görürler. Pürüzsüz bir görüntü için bu tür ürünleri kullanmadan önce makyaj süngerinizi hafifçe nemlendirmeniz doğru olur.

  ■ Sıvı fondötenler kullanırken, en iyi yöntem yüzünüzün farklı bölümlerine küçük noktalar halinde fondöten sürmektir. Alnınıza, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize parmak ucunuzla dokunmanız yeterli. Sonrasında yapmanız gereken, bir sünger yardımıyla bu noktaları cildinize yedirmek…

  1. Sothys Teint Oxyliance, 80 TL.
  2. Young Blood Fondöten, 102 TL.
  3. Fresh Minerals Toz Fondöten, 94 TL.
  4. Max Factor Minerals Bronzer, 49.90 TL.
  5. Nivea Pure&Natural Colours Fondöten, 45 TL.
  6. Amway Artistry Fondöten, 53.84 TL.
  7. Rimmel Stay Matte, 14.99 TL.
  8. Oriflame Beauty Çift Katmanlı Fondöten, 13.90 TL.
  9. Gio Minerals Liquid Base Satin II, 91 TL.
  10. Burberry Sheer Foundation, 105 TL.

  Gözde Kaynak

  Devamı Formsante Dergisi Kasım 2010 Sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz